Svobodná účetní

Spoluprací Seyfor a.s. a Svazu účetních ČR vznikl projekt

Svobodná účetní: snadný start podnikání

Absolvujte akademii Svobodná účetní a zjistěte, jak správně účtovat a jak si najít první klienty. V závěru složíte zkoušku garantovanou Svazem účetních ČR

 

Svobodná účetní: usnadněte si start podnikání a získejte první klienty při zaměstnání

Při představě, že se jako účetní osamostatníte, máte zřejmě největší obavy z toho, že neseženete klienty a díky nedostatečným znalostem se dopustíte chyb.

Proto jsme se spojili se společností Seyfor a.s. (dříce Solitea) a společně vytvořili akademii pro zaměstnané účetní, kteří touží po větší svobodě. Cílem akademie Svobodná účetní je maximálně vám usnadnit začátky podnikání a dodat vám potřebné sebevědomí, zkušenosti a praktické znalosti, které k tomu potřebujete.

Nemusíte se bát, že na to budete sami. Po celou dobu trvání akademie i po jejím skončení vám bude krýt záda odborný garant. Pomůže vám zejména s prvními překážkami, na které v praxi narazíte.

 

Do akademie se přihlaste, pokud jste se s účetnictvím již setkali

Akademie pro samostatné účetní je určena všem mužům a ženám:

• kteří pracují jako pomocní účetní nebo fakturanti s pár lety praxe, ale chybí jim ucelené znalosti,

• kteří již mají zkušenosti s účetnictvím a chtějí se ujistit, že si vedou dobře,

• kteří se chtějí osamostatnit a časem rozjet vlastní účetní živnost.

Pokud jste se s účetnictvím ještě nesetkali, akademie pro vás nemusí být dostatečná.

 

Kurzovné vám po úspěšném absolvování vrátíme

Za akademii zaplatíte 9 990 Kč včetně daně (z toho 7 830 Kč za kurzovné a 2 160 Kč za zkoušku od Svazu účetních). Jestliže závěrečnou certifikační zkoušku úspěšně dokončíte, vrátíme vám celou částku za kurzovné kromě poplatku za zkoušku.

K vrácení kurzovného vám kromě úspěšného absolvování zkoušky stačí, když doložíte, že jste si v posledních 12 měsících (od požádání o vrácení kurzovného) založili účetní živnost.

 

Studium akademie probíhá online, závěrečná zkouška osobně

V akademii vás čeká celkem 9 modulů, které pokrývají oblast účetnictví, daňové evidence i základy daní z příjmů právnických a fyzických osob.

Z domu si v klidu projdete moduly s jednotlivými výukovými videi. Po celou dobu vám bude na chatu k dispozici lektor, který zodpoví všechny vaše dotazy. K videím se můžete kdykoliv vrátit.

Čeká na vás 40 hodin studia, po jehož skončení složíte závěrečný test – certifikační zkoušku od Svazu účetních České republiky.

 

3 měsíce a stanete se samostatnými účetními

Akademie vám poskytne komplexní účetní znalosti a připraví vás na podnikání. Naučíte se v ní:

• vést samostatně agendu menším firmám – právnickým osobám i OSVČ – neplátcům i plátcům DPH,

zpracovat účetní závěrku,

sestavit základní verzi daňového přiznání, přiznání k DPH, kontrolního hlášení a přehledů pro zdravotní pojišťovnu a ČSSZ,

• rozpoznat situace, kdy je vhodné spolupracovat s daňovým poradcem,

• a jak založit živnost nebo si najít klienty už při zaměstnání.

K doplnění znalostí v oblasti DPH, daně z příjmu fyzických a právnických osob můžete využít navazující kurz u Svazu účetních.

 

Získáte podporu nejen při studiu, ale i po skončení akademie

Akademie vám přinese:

1. Praktické účetní know-how – získané vědomosti z přednášek, učebnice a příkladů si ihned vyzkoušíte prakticky v účetním programu.

2. Neomezené konzultace v průběhu akademie – kdykoliv budete mít pocit, že vám něco není jasné, se můžete napsat do chatu. Zkušení specialisté s roky praxe vám dotaz srozumitelně zodpoví během 1–2 pracovních dní.

3. 12 měsíců bezplatných konzultací – pokud vás v praxi cokoliv zaskočí, odborný poradce vám ochotně poradí, a to telefonicky nebo písemně prostřednictvím portálu daneprolidi.cz.

4. Znalosti z oblasti podnikání – zjistíte, jak nejlépe rozběhnout podnikání a co vše k tomu potřebujete.

5. Získávání klientů – podělíme se s vámi o osvědčené postupy z praxe, díky kterým se vám snáz a rychleji podaří získat nové klienty. Stanete se součástí největší komunity online účetních, kde denně poptávají účetní služby desítky podnikatelů. Dozvíte se také, jakými nástroji s klienty můžete komunikovat na dálku.

6. Certifikát „kvalifikovaného účetního“ – po úspěšném složení zkoušky u Svazu účetních získáte certifikát, kterým svým klientům prokážete odbornost.

A to nejlepší na závěr – výuka v akademii probíhá v účetním softwaru Money S3, který na první rok získáte zdarma! Navíc můžete bezplatně absolvovat i video školení na jeho ovládání, za které byste běžně zaplatili přes 10 000 Kč.

 

Objevte cestu ke svobodě: co vás čeká

Smyslem akademie je umožnit vám bezpečný a postupný přechod ze zaměstnání k samostatné výdělečné činnosti. Přečtěte si, jaká je typická cesta absolventů akademie.

 

První 3 měsíce

Po absolvování akademie a složení závěrečného testu se naučíte účtovat v Money S3. Spolehlivou orientaci v účetním programu si můžete prohloubit absolvováním online školení, které máte jako absolventi akademie zdarma.

 

4–6 měsíců

Doplníte si vědomosti v oblasti DPH a daně z příjmů (fyzických a právnických osob). K rozšíření znalostí vám doporučíme vhodné kurzy Svazu účetních i materiály pro samostudium.

Vaše další kroky povedou na úřad, kde si založíte živnost. Nic vám nebrání v postupném nabírání klientů při stávajícím zaměstnání. Usnadníme vám to přidáním do skupiny iDoklad pozitivních účetních na Facebooku a katalogu účetních Money S3.

 

Po půl roce

Máte již dostatečné účetní i daňové znalosti. Začněte naplno využívat jednoduchý účetní program Money S3 a vést agendy menším firmám a živnostníkům.

Kdykoliv se můžete vrátit k videím z akademie a využít bezplatné konzultace s odborným poradcem, pokud si u prvních klientů nebudete s něčím vědět rady.