Vzdělávací seminář:
Pracovní právo aktuálně a prakticky

Číslo semináře / VS: 23042

Pořádá Svaz účetních Hradec Králové, z.s.
Přednáší JUDr. Petr Bukovjan
specialista na pracovní právo s praxí v kontrolní činnosti, člen Kolegia expertů AKV Praha
Termín úterý 26. října 2021
Začátek

9.00 hodin (prezence od 8.30 hodin, předpokládaný konec cca 14.00 hodin)

Místo NOVÉ ADALBERTINUM, Velké náměstí 32, Hradec Králové

Program semináře

Seminář bude zaměřen především na vysvětlení aktuálních novinek v oblasti pracovního práva a řešení problémů, které přinesla novela zákoníku práce a jiné právní předpisy, stejně jako problémů, které v pracovněprávní praxi přetrvávají a které vedou ke sporům nebo dohadům mezi zaměstnanci a zaměstnavateli.

Program:
1. Aktuální legislativní změny - v čem spočívá příspěvek v době částečné práce (v praxi nazývaný jako kurzarbeit); změní se zákon o pedagogických pracovnících?; návrh na zvýšení minimální mzdy a nejnižších úrovní zaručené mzdy; snaha o omezení agenturního zaměstnávání atd.h
2. Zdravotní (ne)způsobilost zaměstnance k práci - jak pracovat s posudkovými závěry lékařských posudků z pracovnělékařských prohlídek; dlouhodobé pozbytí zdravotní způsobilosti k práci a postup zaměstnavatele; povaha překážky v práci při nepřidělování práce do skončení pracovního poměru; právo na odstupné při rozvázání pracovního poměru ze zdravotních důvodů; vybrané problémy pracovnělékařských služeb
3. Problematické okruhy týkající se pracovní doby a překážek v práci - limity práce přesčas; jak správně posoudit práci ve svátek; vyšetření a ošetření zaměstnance ve zdravotnickém zařízení atd.
4. Přetrvávající sporné otázky v nové právní úpravě dovolené - zkušenosti z praxe po necelém roce aplikace novely zákoníku práce.
5. Aktuální soudní judikatura v pracovněprávní oblasti

 

SEMINÁŘ PROBĚHNE PREZENČNÍ FORMOU A ON-LINE FORMOU WEBINÁŘE. V POZNÁMCE U PŘIHLÁŠKY UVEĎTE, O JAKOU FORMU ÚČASTI MÁTE ZÁJEM.

Cena v případě účasti na on-line semináři:
- člen SÚ = Kč 1.900,-- včetně DPH
- ostatní = Kč 2.000,-- včetně DPH

Meeting se uskuteční prostřednictví služby Zoom Meeting. Pro připojení je zapotřebí, abyste:
- Nainstaloval(a) tzv. Zoom Client for Meetings zde https://zoom.us/download - první Download odkaz. Používání Zoom Meeting je pro Vás zdarma.
- Spustil(a) stáhnutý program Zoom Client a kliknul(a) na modré tlačítko Join, (přidat se k meetingu/setkání).
Přístupové údaje pro on-line připojení obdržíte od nás mailem 24 hodin před konáním akce.

Pro členy SÚ
2 300 Kč
s DPH
Pro ostatní
2 500 Kč
s DPH