Otázka v diskusi:
Silniční daň u paušálních výdajů za rok 2009

Světlana, 18.3.2010

Prosím o sdělení Vašeho názoru zda lze požádat FÚ o vrácení silniční daně za rok 2009, když se řemeslník rozhodl využít paušální náklad 80% v Dani z příjmu FO.V přiznání Daně silniční za rok 2009 si ale uvedl, že auto používal k podnikání.V případě uplatnění paušálních výdajů je to zbytečný náklad.Můžu mu dát opravné přiznání k silniční dani s tím, že v uvedeném roce auto nepoužíval?Nemá s tím někdo zkušenost jak by se tvářil FÚ?Děkuji za radu

3 odpovědi:

  • eva, 26.3.2010

    Øeším tentýž problém, mám zaplacenou silniční daň za rok 2009, přiznání k silniční dani jsem podala v lednu, ale nakonec jsem uplatnila paušál 60%. Auto není firemní, používám své osobní. Můžu žádat vráceni silniční daně? Děkuji za případnou radu!
  • Monika, 28.3.2010

    Pokud se OSVČ rozhodla uplatnit daňové výdaje paušální částkou (a nikoliv ve skutečné prokázané výši), zahrnuje částka těchto výdajů veškeré výdaje (mj. i např. odpisy auta, silniční daň atp.). Uplatnění daňových výdajů procentem z příjmů pro účely daně z příjmů však nemá vliv na daňovou povinnost k dani silniční. Tato povinnost vzniká, jestliže je auto registrováno v ČR a používáno k podnikání. Poplatníkem je osoba uvedená v TP (pokud pominu ostatní případy poplatníků uvedené v zákoně).
  • Světlana, 7.4.2010

    Nejnovější zprávy k uvedené problematice vrácení silniční daně :Podat dodatečné přiznání k silniční dani za rok 2009 s tím že soukromé auto nebylo využíváno k podnikání.Zároveň je možno požádat o vrácení zaplacené daně.Za pokus to stojí :)

Chcete-li odpovídat v diskusi, musíte se nejprve přihlásit.