Otázka v diskusi:
Dotace na činnost

Lenka J., 14.3.2010

Prosím poradíte mi,doufala jsem,že vyjde odpověï v č. 4 MA, ale není tam :'( Potřebuji vyřešit takovou situaci: podnikatel dostal v 2007 od MÚ dotaci na svou činnost, místní tv vysílání. Omylem z toho odvedl dph, takže mu zůstal jen základ např. dostal 100 tis, zůstalo mu 84 tis. a 16 tis. zaplatil. V 2009 podal opravné přiznání, kde 100 tis. přeřadil do osvob. plnění a těch 16 tis. mu FÚ vrátil. Vůbec si nevím rady, z pohledu daně z příjmů. Má být těch 16 tis. zdanitelným příjmem v 2009? Nebo 2007? Není celá dotace od daně z příjmů osvobozena? Někdo mě zmátl tím, že vrácené dph není zdanit.příjmem a že mám zaúčtovat jen 221/343, ale myslím, že to není tento případ. Musela bych přeci nějak dostat "předpis", že máme na vrácení nárok , a to třeba 343/688?? Moc děkuji za každou radu.

2 odpovědi:

  • , 16.3.2010

    Dobrý den paní Jindrová,

    Vaším dotazem se Redakční rada MA zabývala, předpokládám, že stanovisko bude publikováno v nejbližším čísle našeho časopisu (tj. v MA 5/2010). Øešení Vám bylo zasláno i e-mailem.

    S úctou

    Ing. Monika Velková
    Metodická sekce SÚ
  • Lenka J., 16.3.2010

    Dobrý den paní Ing. Velková, řešení jsem obdržela a moc Vám za něj děkuji. Nechtěla jsem,aby můj dotaz do diskuse vyzněl, že si stěžuji, jen jsem "zoufale" hledala odpověï. Je mi jasné, že v tomto období musíte být dotazy zavaleni. Váš produkt MA mi už mockrát pomohl, odebírám ho snad už 10 let,tedy pokaždé u jiného zaměstnavatele a s přestávkou, kdy jsem byla na mateřské dov. a zajímaly mě úplně jiné věci:-) Vlastně mi Vás doporučila moje maminka, která byla "Paní Účetní", jako jeden z mála kvalitních odborných časopisů. Moc děkuji a přeji hodně úspěchů. Lenka

Chcete-li odpovídat v diskusi, musíte se nejprve přihlásit.