Otázka v diskusi:
elekronické podání na FU

Venda, 19.6.2009

Zpracovávám účetnictví pro klienty(ŽL), ráda bych posílala jejich přiznání klientům např.k DPH,elektronicky ze svého počítače.Zatím jsem nechala podepsat dvě plné moci obě pouze k eletronickému podávání písemností. Obě přiznání byla FU přijata ke zpracování, ale jednomu z klientů přišla výzva k odstranění vad podání dle § 21, odst. 8 zákona č. 337/1992 SB.,o správě daní a poplatků, ve znění pozdějších předpisů........jste se dostali do rozporu s §11, odst. 3 zák. 337/1992sb., o správě daní a poplatků, kdy není - li zástupcem daňový poradce....... může zástupce zastupovat u jednoho správce daně jen jeden daňový subjekt....Chtělě bych jen posílat jejich přiznání, ne je zastupovat jako při generální plné moci.
Opravdu mohu elektronicky zasílat přiznání k DPH pouze jedné firmě? Myslíte, že se to v budoucnu změní? Některé formuláře se budou podávat pouze elektroniky, to budu muset klienty muset nutit, aby si udělali podpisový certifikát a posílat to s jejich el. podpisem?.
Na správu sociálního zabezpečení posílám všechny písemnosti klientům již delší čas a funguje to.

2 odpovědi:

  • Jana, 10.7.2009

    Jak je uvedeno v dotaze dle §11 odst. 3 zákona o správě daní a poplatků, není-li zástupcem daňový poradce, může zástupce zastupovat současně u jednoho správce daně pouze jeden daňový subjekt. Rozsah zastupování nemá na uvedené ustanovení vliv.
  • LenkaM., 3.5.2010

    Dobrý den,
    já mám u firem zřízenou daňovou informační schránku, přes tu posílám veškerá daňová přiznání, takto mám zřízeno u více firem. Takže to jde. ;) naštěstí....

Chcete-li odpovídat v diskusi, musíte se nejprve přihlásit.