Otázka v diskusi:
prodej HM v DE

Evča, 5.6.2009

chtěla jsem se zeptat,zda ZC prodaného HM(nákladní auto) se může dát celá do nákladů, i když je vyšší než prodejní cena - účtování v daňové evidenci, nebo jen do výše tržby.

3 odpovědi:

  • Soňa, 18.6.2009

    Z této odpovědi jsem zmatená...ještě si pamatuji slova lektora, že daňově uznatelná je pouze částka do výše prodejní ceny HM(vyřazení z evidence je však v zůstatkové ceně)Nebo je to jak píše Monika?
  • Evča, 19.6.2009

    Ano je to tak,jak píše Monika,chtěla jsem si to jen ověřit,protože v MFDnes byl takový dotaz a odpověď daňové poradkyně byla ZC jen do výše tržby. To ale není pravda, tak jsem chtěla znát názor někoho jiného. Týden na to ale v novïnách byla omluva a opravena odpověď na správnou. ZC i při prodeji plně uznatelná ne jen do výše tržby. Je vidět, že nelze hned brát za bernou minci všechny odpovědi daňových poradců, ale zjišťovat i jinde.
  • Monika, 8.6.2009

    Daňová zůstatková cena prodaného nákladního auta je v plné výši daňovým výdajem (předpokládám, že auto bylo používáno jen k podnikatelským účelům), tzn. že případná realizovaná ztráta z jeho prodeje je daňově uznatelná. V daňové evidenci se v rámci zdanitelných příjmů zaeviduje inkasovaná tržba, zůstatková cena prodaného auta se jako daňový výdaj uplatní v přiznání.

Chcete-li odpovídat v diskusi, musíte se nejprve přihlásit.