Otázka v diskusi:
zápočtový list

Kateřina, 17.3.2008

Dobrý den ,mám problém s bývalím zaměstnavatelem.5/2 08 jsem podala výpověď,s klasickou výpovědní lhůtou.
další den když sem šla do práce, zavolala si mě šéfová a řekla: Dala jste výpověď,tak já bych to udělala k dnešku 8/2 08 a zaplatím Vám ty dva měsíce.Odešla jsem proto ihned ze zaměstnání.Od 11/2 jsem byla vedena na úřadu práce a od 4/3 jsem nastoupila do nového zaměstnání.Ale oni mi teď nechtějí poslat zápočtový list, že až na konci dubna vyprší moje výpovědní lhůta,pošlou mi můj zápočtový list.Je to možné?Jde to takhle, když už sem přihlášená u nového zaměstnancea bude se mi tam krýt datumy, zaměstnanců. Nevim co mám dělat , jak to z nich dostat.V této práci čekají na zápočťák a nevim co řeknou když tam bude ukončení k 30.4, když tady pracuji.

1 odpověd:

  • Debora, 18.3.2008

    Kateřino, je nutné postupovat podle platného zákoníku práce - pracovní smlouva musí být uzavřena úísemně (§ 34 odst. 3). Pokud jste podala výpověď, musela jste tak učinit písemně (§ 50), jinak je výpověď neplatná. Dle § 51 byla-li dána výpověď, skončí pracovní poměr uplynutím výpovědní doby. Výpovědní doba musí být stejná pro zaměstnavatele i zaměstnance a činí nejméně 2 měsíce. Výpovědní doba začíná prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi a končí uplynutím posledního dne příslušného kalendářního měsíce.
    Pokud jste tedy podala písemně výpověď 5. 2. 2008 a zaměstnavatel ji přijat, rozhodující zřejmě bude, co máte písemně ujednáno. Jestliže písemně máte pouze souhlas zaměstnavatele s Vaší výpovědí, výpovědní doba začala běžet 1. března a skončí 30. dubna 2008.
    Myslím si, že zákon Vám nezakazuje nastoupit do jiného pracovního poměru, pokud máte s prvním zaměstnavatelem dohodnuto (zase je důležité jakou formou), že nebudete do zaměstnání již docházet. Důležité je ale poskytnout novému zaměstnavateli všechny informace, tj. souběh zaměstnání, oznámit mu zdravotní pojišťovnu atd., aby Vám mohl přihlásit.

Chcete-li odpovídat v diskusi, musíte se nejprve přihlásit.