Otázka v diskusi:
Kredit, zahraniční faktury

Pavel, 22.12.2010

Dobrý den, měl bych pár otázek a psal jsem na FU a zde mi bylo řečeno abych se zkusil Vás zeptat. Prosím jestli by to bylo možné prosím zkuste mi odpovědět aspon na nějaké otázky děkuji.

____________________

1) Zákaznik mi pošle na BU 1000 kc jako kredit který ma pak u mě - To mu vystavim fakturu a zašlu mu ji na 1000kc jako \"popis polozky kredit\"? S 0% daní?

2) Zakaznik si necha poslat 400 kc kreditu nazpet na BU - vystavim fakturu nebo dobropis na -400 kc s 0% dph a zašlu mu ji?

3) Zahraniční zákaznik si u mě nechá vytvořit www stranky - Vytvořím fakturu tam bude DPH z ČR nebo z jeho země?
- Musim za zahraniční obchod platit nějaký CLO nebo jen české DPH?
- Měna této zahraniční faktury bude v CZK nebo v USD?

4) Prodávám pocitace - vystavim fakturu a čekam na platbu > - on nezaplati tak vystavim dobropis? Jestli ano, dobropis mu taky zašlu?
- on zaplati jen za část faktury na zbytek nema co budu dělat s tou fakturou a jak vyřeším tuto situaci?

5) Když bych chtěl obchodovat s itálií a jinýmy většími zeměmi, tak mi stačí vytvořit bankovní účet v té určité zemi s italskou měnou
a ty finance pak mohu bezproblmu přeposilat do ČR na BU kde budu mit CZ menu? Italské Výpisy budu vkládat do ČR učetnictví a s FU v Italii nebudu mít nic
společného? Nebo budu muset véct u nich také další účetnictví?

5) Díval jsem se na Google (adsword = nabizi reklamu), paypal (nabizi bankovni sluzby) a další velké mezinárodní společnosti a zjistil jsem že tyto velke společnosti nekominují vůbec se zákazníky,
fakury a inicialy o zakaznikovi ICO adresy atd si delají po svém a zadne posilani faktur zakaznikovy tu nejsou.
Zákazník si pak musí vytvářet faktury sám. Mohu se zeptat jak se to všeobecně řeší u těchto velkých společností? Rád bych taky fungoval tímto stylem.

Děkuji Vám mockrát, budu doufat že mi budete moc nějak poradit s pozdravem

Chcete-li odpovídat v diskusi, musíte se nejprve přihlásit.