Otázka v diskusi:
Roční zúčtování daně

Hana Heligrová Heligrová, 24.1.2024

Souběh DPP (do 10 tis) a HPP u jednoho zaměstnavatele. Podepsal prohlášení, tudíž odvedu zálohovou daň za oba úvazky. Mám 1 potvrzení o příjmu za rok 2023, 2 mzdové listy. Můžu udělat RZD nebo si musí podat sám daňové přiznání za rok 2023?

1 odpověd:

  • Michal Mach, 24.1.2024

    Dobrý den,

    Souběh DPP (do 10 tis) a HPP u jednoho zaměstnavatele. Podepsal prohlášení, tudíž odvedu zálohovou daň za oba úvazky = ano, platí doposud že pokud podepíše zaměstnanec prohlášení u jednoho zaměstnavatele a u toho samého má jak HPP tak DPP, pak se prohlášení vztahuje na všechny úvazky, tedy i u DPP je pod. prohlášení, tz. zálohová daň

    Mám 1 potvrzení o příjmu za rok 2023, 2 mzdové listy. Můžu udělat RZD nebo si musí podat sám daňové přiznání za rok 2023? = nevím co tím myslíte, obecně můžete udělat RZD , i pokud měl zaměstnanec v daném roce více HPP ale nemůže mít jejich souběh ( více ve stejný čas ) musí na sebe navazovat. Pokud navazují na nepřekrývají se, pak můžete udělat RZD, samozřejmě pokud jaksi dodá potvrzení o příjmu ( a současně není něco jiného proč nelze, např. nepodniká, nemá příjmy z nájmu, jiné zd, příjmy, nepracoval jinde v EU, atd. )

Chcete-li odpovídat v diskusi, musíte se nejprve přihlásit.