Otázka v diskusi:
Odpis pohledávek

Žaneta Sekyrová, 24.5.2023

Dobrý den,

v prosinci roku 2021 jsme vystavili faktury, které zákazník odmítl přijmout. Zákazník je v právu,faktury byly opravdu špatně vystaveny, takže bychom je teď rádi odepsali.

Asi je musím odepsat nedaňově,že? Za prvé totiž hodnota pohledávek přesahuje částku 30 000 Kč a taky jejich splatnost byla v březnu tohoto roku.

Máme vůči zákazníkovi i závazky, ale to nehraje roli, vzhledem k tomu, že je odepíšu nedaňově,že?


Ptám se pro jistotu.

děkuji

25 odpovědí:

  • Anna Jana, 12.4.2024

    Na této stránce jsem narazil na tohoto poskytovatele půjčky a rozhodl jsem se kontaktovat jeho e-mail, byl jsem překvapen, když jsem mu dal dokument, o který požádal, najednou mi byla schválena půjčka ve výši 750 000 Kč, takže jsem nikdy nevěřil, že to všechno může fungovat. Byla mi připsána půjčka ve výši 750 000 Kč, prosím, poradím každému, kdo potřebuje půjčku, aby se obrátil na tohoto soukromého poskytovatele půjčky s žádostí o půjčku prostřednictvím: email: kdfin11@gmail.com
  • Anna Jana, 12.4.2024

    Na této stránce jsem narazil na tohoto poskytovatele půjčky a rozhodl jsem se kontaktovat jeho e-mail, byl jsem překvapen, když jsem mu dal dokument, o který požádal, najednou mi byla schválena půjčka ve výši 750 000 Kč, takže jsem nikdy nevěřil, že to všechno může fungovat. Byla mi připsána půjčka ve výši 750 000 Kč, prosím, poradím každému, kdo potřebuje půjčku, aby se obrátil na tohoto soukromého poskytovatele půjčky s žádostí o půjčku prostřednictvím: email: kdfin11@gmail.com
  • Anna Jana, 12.4.2024

    Na této stránce jsem narazil na tohoto poskytovatele půjčky a rozhodl jsem se kontaktovat jeho e-mail, byl jsem překvapen, když jsem mu dal dokument, o který požádal, najednou mi byla schválena půjčka ve výši 750 000 Kč, takže jsem nikdy nevěřil, že to všechno může fungovat. Byla mi připsána půjčka ve výši 750 000 Kč, prosím, poradím každému, kdo potřebuje půjčku, aby se obrátil na tohoto soukromého poskytovatele půjčky s žádostí o půjčku prostřednictvím: email: kdfin11@gmail.com
  • Metodická rada SÚ ČR, 14.6.2023

    Pokud byly faktury objektivně v roce 2021 neoprávněně vystaveny, měly by být z účetnictví odúčtovány.

    Doporučujeme zaúčtovat evidovanou pohledávku proti účtu jiného výsledku hospodaření minulých let. Pokud se v daném případě jedná o nevýznamnou položku, je možné variantně účtovat o snížení výnosů. Toto snížení výnosů však nemá vliv na daňový základ příslušného zdaňovacího období, ve kterém je o opravě výnosů účtováno.

    Z hlediska daně z příjmů má poplatník právo podat dodatečné přiznání k dani z příjmů (nikoliv však povinnost) za období, do nějž byly výnosy nesprávně zaúčtovány.

    Jde-li o plátce daně z přidané hodnoty, může plátce v případě prokázání neuskutečnění zdanitelného plnění rovněž podat dodatečné přiznání k DPH na nižší daňovou povinnost. Opět se jedná o právo, a nikoliv o povinnost.
  • Lenka Bolkova, 16.7.2023

    Online půjčka až 25 mil. Kč: MARCELA.KREJSOVA01@GMAIL.COM.

    Jsem Marcela KREJSOVÁ, certifikovaná, seriózní, legitimní a akreditovaná soukromá věřitelka. Máte špatný úvěr nebo potřebujete peníze na zaplacení účtů a zahájení podnikání? Jelikož výše úvěru se pohybuje od 50 tisíc do 25 milionů korun s přiměřenou úrokovou sazbou 3 %. Pro více informací kontaktujte: MARCELA.KREJSOVA01@GMAIL.COM nebo WhatsApp: +420608987486.
  • Lenka Bolkova, 16.7.2023

    Online půjčka až 25 mil. Kč: MARCELA.KREJSOVA01@GMAIL.COM.

    Jsem Marcela KREJSOVÁ, certifikovaná, seriózní, legitimní a akreditovaná soukromá věřitelka. Máte špatný úvěr nebo potřebujete peníze na zaplacení účtů a zahájení podnikání? Jelikož výše úvěru se pohybuje od 50 tisíc do 25 milionů korun s přiměřenou úrokovou sazbou 3 %. Pro více informací kontaktujte: MARCELA.KREJSOVA01@GMAIL.COM nebo WhatsApp: +420608987486.
  • Patrik Turon, 19.3.2024

    Dobrý den, jsem jednotlivec, který nabízí půjčky.

    S kapitálem, který bude použit na poskytování krátkodobých i dlouhodobých peer-to-peer půjček v rozmezí od 30 000 do 50 000 000 Kč všem vážným lidem ve skutečné nouzi, je úroková sazba 3% ročně zdarma. půjčky na bydlení, investiční půjčky, půjčky na auta, osobní půjčky. Jsem připraven uspokojit své zákazníky maximálně do 2 dnů po obdržení Vaší poptávky. PS: Neseriózní človíček, vydržte prosím velmi vážné zprávy: Jaroslav.dlouhy8@gmail.com
  • VLADIMÍR ŠKOPÍK, 2.4.2024

    PŮJČKY DO 24 HODIN.
    Půjčky do 24 hodin po celé ČR. Měli jsme pro Vás nejnovější nabídky půjček, nabízím půjčky od 50 000 Kč do 35 000 000 Kč s úrokem 3%. Moje podmínky půjčky jsou velmi jasné a přímočaré. Moje půjčka je velmi bezpečná a čestná. Email: SKOPIK.PUJCKA@GMAIL.COM.
  • BRANISLAV REMIAR, 22.3.2024

    Zvláštní kredit: BRANISLAV.REMIAR01@GMAIL.COM.

    Využijte tedy našeho rychlého a spolehlivého financování, první 3 měsíce nic nevracíte. (splácení úvěrů, osobní půjčka, hypotéka, konsolidace dluhů a zákaz bankovnictví) Jsem seriózní osoba, která vám může finančně pomoci získat půjčku. Můžete mě kontaktovat pro všechny své půjčky na bydlení, splácení úvěrů, konsolidaci dluhů. prosím kontaktujte mě emailem: BRANISLAV.REMIAR01@GMAIL.COM.
  • Veronika Jiříková, 22.4.2024

    Nabidka pujcek mezi jednotlivci Jsem jednotlivec, ktery nabizi penezni pujcku od 50000 do 500 000 000 Kc kazdemu, kdo potrebuje penize. Ozivte sve projekty po celem svete, zejmena ty, kterym banka odmita pujcit penize. Jsem tu, abych vam pomohl vyresit vase male problemy. Muzete me kontaktovat na mail: Veronikajirikova10@gmail.com
  • Michal Mach, 24.5.2023

    Dobrý den,

    to co uvádíte je divné, právně neznám pojem "zákazník odmítl přijmout " jakákoli pohledávka v B2B musí vzniknout na základě smluvního ( obchodního ) vztahu, většinou na základě smlouvy ( kupní, o dílo, na služby ). Samotná FA je pouze účetním nebo daňovým dokladem. Jinak napsáno pohledávka na základě právního ujednání, vznikne i bez FA a i v případě že FA protistrana nepřevezme.

    Pokud byla FA vystavena chybně ( například co do částky ) pak to řešíte opravným daňovým dokladem ( DBP, VBP ).

    Pokud je FA reálná a prostě dlužník neplní, pak u pohledávky nad 30 tisíc, po 18 měsíců po splatnosti vytvoříte opravnou položku k pohl. ve výši 50%, + po 30 měsících po splatnosti pak ten zbytek 50% OP 558/391, pokud je nevymahatelná a máte tyto OP můžete jí teprve odepsat a sice 546/311 a OP odúčtujete 391/558

    - pokud jde o daňové ale musíte současně splnit :
    pohledávky nesmí být promlčeny,
    pohledávky musí být zaúčtovány,
    pohledávky nesmějí být za spojenou osobou,
    při vzniku pohledávky musela být tato zaúčtována do daňových výnosů,
    pokud se jedná o postoupenou pohledávku, musí být postupníkem uhrazena její pořizovací cena,
    tvorba DOP musí být zaúčtována.

    Pokud byste je chtěla nedaňově, pak odpis pohledávky vyloučíte v DP k DPPO a rovnou to v účtu odúčtujete bez OP (546/311 ale nedaňově )

    Pokud máte současně i závazky ke stejnému zák, to by záleželo na právním posouzení, pokud je vaše pohledávka reálná ( bez ohledu na to zda převzal či ne FA ) pak v B2B platí že se nejprve započítávají vzájemné pohledávky a závazky ( pořád jste účetní a musíte vést účetnictví věrně a poctivě ) nehledě na to, že máte li současně závazky ke stejnému subjektu, neprovedením zápočtu poškodíte svou firmu ( pohledávky si anulujete - odpisem, ale závazky vám jaksi zůstanou )



  • BURIANOVA LUCIE LUCIE, 25.3.2024

    Půjčím až 25 000.000 Kč: Burianovalucie23@seznam.cz.

    Sháníte půjčku a nikde to nevyšlo? Máte záznam v registrech a nečekané výdaje? Potřebujete půjčit na sloučení svých současných půjček a snížení měsíční splátky? Potřebujete vyřešit svou finanční tíseň nebo vyplatit exekuci? Všechny situace mají řešení, obraťte se na mě a najdeme to nejvhodnější pro Vás. Garantuji diskrétnost a solidnost. Žádné zkoumání registrů, žádné zastavování nemovitostí. Působím po celé ČR.
    Telefon:+420 734 485 884
    E-mail: Burianovalucie23@seznam.cz
  • Žaneta Sekyrová, 25.5.2023

    Dobrý den pane Machu,

    děkuji za odpověď. Kolegyně vystavila tyto faktury v roce 2021, ale za zboží které bylo dodáno v roce 2018. Tudíž zákazník tyto faktury odmítl, protože to bylo po nějaké zákonné lhůtě. Byl v právu. Já jsem převzala účetnictví a tyto faktury tam stále visí:-( Proto se jich potřebuji zbavit:-(
  • Michal Mach, 25.5.2023

    tak to byla šikovná kolegyně "účetní", takže Váš zákazník dostal to zboží v roce 2018 zadarmo :-) , ona zapomněla vyfakturovat jenom 2 roky ( Zák. o DPH + příjmovka musí zaplakat :-) , když už to vystavila po 2 letech, tak to odběratel odmítl a ve finále to odepíšete z pohledávek nedaňově

    no... hlavu vzhůru a ať se Vám daří
  • Michal Mach, 25.5.2023

    né 2 ale 3 roky zapomněla fakturovat
  • Veronika Jiříková, 26.1.2024

    ZÍSKEJTE RYCHLOU PŮJČKU

    Dobrý den, hledáte legálního a spolehlivého věřitele? Potřebujete půjčku? Potřebujete naléhavou finanční pomoc? Potřebujete naléhavou půjčku na splacení svých dluhů? Nebo potřebujete kapitálový úvěr ke zlepšení svého podnikání? Půjčku můžete získat od 20 000 Kč do 60 000 000 Kč s nízkou úrokovou sazbou 2%. Pokud máte zájem o půjčku, kontaktujte mě pro více informací prostřednictvím EMAILU: Vero­nika­jiri­kova1­0@gma­il.com
    what­sapp­....­.+4207­042077­35
  • Veronika Jiříková, 26.1.2024

    ZÍSKEJTE RYCHLOU PŮJČKU

    Dobrý den, hledáte legálního a spolehlivého věřitele? Potřebujete půjčku? Potřebujete naléhavou finanční pomoc? Potřebujete naléhavou půjčku na splacení svých dluhů? Nebo potřebujete kapitálový úvěr ke zlepšení svého podnikání? Půjčku můžete získat od 20 000 Kč do 60 000 000 Kč s nízkou úrokovou sazbou 2%. Pokud máte zájem o půjčku, kontaktujte mě pro více informací prostřednictvím EMAILU: Vero­nika­jiri­kova1­0@gma­il.com
    what­sapp­....­.+4207­042077­35
  • Veronika Jiříková, 26.1.2024

    ZÍSKEJTE RYCHLOU PŮJČKU

    Dobrý den, hledáte legálního a spolehlivého věřitele? Potřebujete půjčku? Potřebujete naléhavou finanční pomoc? Potřebujete naléhavou půjčku na splacení svých dluhů? Nebo potřebujete kapitálový úvěr ke zlepšení svého podnikání? Půjčku můžete získat od 20 000 Kč do 60 000 000 Kč s nízkou úrokovou sazbou 2%. Pokud máte zájem o půjčku, kontaktujte mě pro více informací prostřednictvím EMAILU: Vero­nika­jiri­kova1­0@gma­il.com
    what­sapp­....­.+4207­042077­35
  • BURIANOVA LUCIE LUCIE, 27.3.2024

    100% spolehlivá půjčka v České republice
    Nabízíme vám půjčky s velmi flexibilními podmínkami, naše úrokové sazby se liší v závislosti na požadované částce a době splatnosti. Naše ceny jsou relativně nízké a liší se o 2 %. Sami si zvolíte množství a dobu trvání, které nejlépe vyhovují vaší situaci. S osobní půjčkou si můžete půjčit částku od 20 000 do 50 000 000 Kč na dobu 12 až 240 měsíců.
    - Finanční pomoc,
    - okamžitá půjčka,
    - nebankovní půjčka,
    Kontakt s
    Telefon:+420 734 485 884
    E-mail: Burianovalucie23@seznam.cz
  • loan Offer, 30.11.2023

    Hello, my name is Paul Kevin It is a pleasure to introduce Mr. Damian loan company to Everybody, I finally got a loan after fulfilling all the necessary requirements, Contact this honest agent now this (WhatsApp) number +918131851434 sumitihomelend@gmail.com
    Regards
  • Koncitik Stanislav, 8.2.2024

    Poskytujeme půjčky jednotlivcům a společnostem, které hledají
    Naléhavé půjčky za 3%. Půjčky pro:
    Splácení dluhů.
    Zahájení podnikání.
    Expanze podnikání.
    Koupit dům.
    Auto půjčky.
    Studentská půjčka a další.
    Financování Vám můžeme nabídnout bez prodlení.
    Zájemci z řad inves­torů/­jedno­tliv­ců by se měli obrátit na: Koncitikstanislav7@gmail.com
    Whatsapp.....+420725585516
  • Koncitik Stanislav, 8.2.2024

    Poskytujeme půjčky jednotlivcům a společnostem, které hledají
    Naléhavé půjčky za 3%. Půjčky pro:
    Splácení dluhů.
    Zahájení podnikání.
    Expanze podnikání.
    Koupit dům.
    Auto půjčky.
    Studentská půjčka a další.
    Financování Vám můžeme nabídnout bez prodlení.
    Zájemci z řad inves­torů/­jedno­tliv­ců by se měli obrátit na: Koncitikstanislav7@gmail.com
    Whatsapp.....+420725585516
  • Koncitik Stanislav, 8.2.2024

    Poskytujeme půjčky jednotlivcům a společnostem, které hledají
    Naléhavé půjčky za 3%. Půjčky pro:
    Splácení dluhů.
    Zahájení podnikání.
    Expanze podnikání.
    Koupit dům.
    Auto půjčky.
    Studentská půjčka a další.
    Financování Vám můžeme nabídnout bez prodlení.
    Zájemci z řad inves­torů/­jedno­tliv­ců by se měli obrátit na: Koncitikstanislav7@gmail.com
    Whatsapp.....+420725585516
  • Anna Jana, 8.4.2024

    Přestaňte nechat banky diktovat úrokové sazby. Jsme vám k dispozici, abychom vyjednali nejnižší ceny na trhu. Prodlužte si hypotéku ve správný čas, najděte nejlepší nabídku. Optimalizujte svůj kapitál! Máme pro vás ty nejlepší nabídky. Byli jste odmítnuti mnoha bankami. Potřebujete financování pro konsolidaci dluhu? Pokud máte zájem o solidní jednání se skutečným soukromým investorem, neváhejte mě kontaktovat, jsem k dispozici 24 hodin denně E-mail: kdfin11@gmail.com
    Rychlá a bezpečná nabídka pro všechny české občany
  • Patrik Turon, 9.4.2024

    PŮJČKY S NIŽŠÍM ÚROKEM
    Potřebujete financování pro váš domov, pro vaše podnikání, pro nákup automobilů, pro nákup motocyklů, pro vytvoření vlastního podnikání, pro vaše osobní potřeby, více pochybností. Poskytuji osobní úvěry od 50 000 do 25 000 000 Kč s nominální úrokovou sazbou 2% bez ohledu na výši. V žádosti o půjčku prosím uveďte přesnou příčinu a její splatnost. Pro více informací nás kontaktujte pouze na této e-mailové adrese: Jaroslav.dlouhy8@gmail.com

Chcete-li odpovídat v diskusi, musíte se nejprve přihlásit.