Otázka v diskusi:
Jak vybat dobrou účetní firmu v Praze?

Tomáš Martinů, 6.5.2015

Dobrý den, nejsem si jistý, jestli sem tato otázka patří, ale zkusím to.

Začal jsem podnikat a nevím, podle čeho si vybrat firmu, které svěřím vedení svého účetnictví.

Ceníky jsou všude celkem nekonkrétní, informace mají všichni podobné, každý píše, jaký je odborník přes účetnictví a daně, ale nic moc konkrétního.

Například bych například potřeboval vědět, která účetní firma bude ochotná mi kvalitně evidovat náklady pro různé zaměstnance. Od kamaráda jsem slyšel, že jeho účetní není z podobných požadavků nadšená a že mu za to snad dokonce zvýšila tarif. Časem o tom budu potřebovat mít přehled a nechci pak účetní měnit.

Takže, pokud máte nějaké tipy, podle kterých obecně vybírat účetní firmu, byl bych Vám vděčný.

Děkuji za odpověd

2 odpovědi:

  • Jan Podhajský, 10.5.2015

    Dobrý den, pokusím se odpovědět stručně a jasně na Váš dotaz.

    Jedním z osvědčených způosobů výběru účetní firmy je jistě vybrat si certifikovaného účetního v místě Vašeho bydliště - jejich seznam můžete najít na stránkách příslušné komory. Pokud jde konkrétně o analytiku jednotlivých účtů, je dobré vědět co chci a podle toho se předem s účetní firmou domluvit na konkrétní spolupráci. Je celkem logcké, že podku budete měnit své požadavky v průběhu svého podnikání a tyto požadavky budou časové náročnější na zpracování, bude Vaše účetní firma měnit svůj tarif. Mě konkrétně vede účetnictví v Praze firma http://vedeniucetnictvi-praha.eu/ a jsem spokojen jak s jejich službami, tak s cenou.
  • Martin Minarik, 20.5.2015

    Přesně jak říká kolega - reference nebo svaz účetních

Chcete-li odpovídat v diskusi, musíte se nejprve přihlásit.