Otázka v diskusi:
Daňové zvýhodnění na děti

LENKA, 15.12.2011

Dobrý den, s manželem jsem se loni rozvedla a děti byly svěřeny do mé péče.Doposud však žijeme ve společné domácnosti i když máme každý jiné trvalé bydliště. Já nyní nepracuji. Je možné, když napíši čestné prohlášení, že neuplatňuji daňové zvýhodnění na děti a že s bývalým manželem žijeme ve společné domácnosti, aby si toto daň zvýhodnění mohl uplatnit bývalý manžel (vlastní otec dětí) ve svém daň.prohlášení?

4 odpovědi:

  • Petr Beránek - člen MR SÚ pro neziskové organizace, 16.12.2011

    K uplatnění slevy na dani na děti je potřeba splnit tři podmínky: aby se jednalo o dítě vyživované, aby žilo ve společné domácnosti a aby slevu neuplatňoval další poplatník. Z textu je zřejmé, že všechny podmínky splňujete a proto je možné slevu uplatnit. Je možné, že správci daně nebude čestné prohlášení bývalé manželky postačovat a bude požadovat další důkazní prostředky o tom, že po rozvodu žijete ve společné domácnosti. Společnou domácností se nerozumí bydlení v jednom bytě, ale společné hospodaření s finančními prostředky. Průkazními prostředky mohou být platby z bankovního účtu nebo stvrzenky o platbách v hotovosti na provoz domácnosti, potřeby dítěte apod. placené manželem.
  • anna plackova, 25.9.2014

    Dobry den chtěla bych se zeptat jestli když pracuji a mam pjet děti jestli me to osvobozuje od dane slišela jsem to v praci děkuji
  • JD, 28.1.2012

    Pokud manžel platí na děti alimenty, tak se nejedná o společnou domácnost a manžel nemá nárok daňové zvýhodnění na děti.
  • tomas, 6.2.2012

    dobry den,byl jsem pul roku na urade prace,chtel bych se zeptal jestli mam narok na vraceni dani po dobu evidence?

Chcete-li odpovídat v diskusi, musíte se nejprve přihlásit.