Slavnostní předání certifikátů - 23. 5. 2018

31. 5. 2018

Dne 23. května došlo k slavnostnímu předání certifikátů novým úspěšným absolventům systému Certifikace účetních v ČR - fotogalerii z tohoto slavnostního aktu naleznete ve fotogalerii zde. Všem absolventům srdečně blahopřejeme!

Majitelem Certifikace účetních v ČR je Svaz účetních ČR, který jej ve spolupráci s ACCA vybudoval. Organizační zabezpečení celého procesu (registrace, přípravné kurzy, studijní materiály a zkoušky) pro Svaz účetních ČR smluvně zajišťuje Institut certifikace účetních, a.s. Vydávání certifikátů a další činnosti spojené se správou certifikovaných účetních z pověření výkonného výboru Svazu účetních ČR zajišťuje Komora certifikovaných účetních, z.s. jako jeden z členských spolků Svazu účetních České republiky.

Hlavní myšlenkou a také cílem Certifikace účetních v ČR je posílení kvalifikační úrovně účetní profese v naší zemi a dosažení srovnatelnosti s ostatními vyspělými zeměmi EU a světa. Cílem Certifikace účetní profese v ČR je zajistit odbornou kvalifikaci účetního nejen úspěšným složením zkoušek, které ověří teoretické znalosti a pochopení předmětu, ale i získáním či ověřením předchozích praktických zkušeností a dovedností.