Evropští představitelé účetních profesionálů jednali o společném postupu

1. 7. 2019

Rakouský Velden am Wörthersee hostil koncem minulého týdne nejvyšší představitele evropských organizací zastupující profesní účetní. Naši republiku reprezentovala prezidentka Svazu účetních České republiky Magdalena Králová. Příjemné setkání začalo ve čtvrtek 27. 6. 2019 odpoledne doprovodným programem, tj. účastí na předávání certifikátům novým konzultantům v oblasti managementu a následným galavečerem spojeným s udílením sedmi prestižních cen Hospodářské komory Rakouska (WKO).  Vedle kategorií jako manažerské projekty, IT systémy, či lidské zdroje, byla oceněna i nejlepší rakouská účetní firma.

Pátek 28. 6. 2019 začal již pracovní snídaní, kdy předseda hostitelské Rakouské hospodářské komory pan Friedrich Bock zdůraznil potřebu posílit účetní profesi v rámci celé Evropské unie a za tím účelem společně jednotně postupovat. Až do pozdního odpoledne jsme pak sdíleli zkušenosti o postavení účetních, jakož i systémech certifikace a uplatnění jejich absolventů v různých členských státech. Zvláště v situaci, kdy využíváme přípravu nové účetní legislativy k ukotvení profese, bylo setkání velmi inspirující. Samozřejmě se nezapomnělo ani na to, že výzvou pro účetní profesi jsou moderní technologie.

Už nyní se bavíme o tom, která ze zúčastněných organizací bude hostit tuto mezinárodní platformu účetních organizací v příštím roce a těšíme se na spolupráci, která bude minimálně bilaterálně pokračovat též průběžně.  Velké poděkování patří kolegům z rakouského UBIT (Unie bilančních účetních a IT specialistů) za skvělou organizaci a zejména za svolání tohoto symposia.

Fotogalerie zde