Metodické aktuality č. 1/2021

Sociální a zdravotní pojištění v roce 2020 a 2021 * Dovolená po novele zákoníku práce

129 Kč 69 Kč 61,61 Kč bez DPH

Od 1. 1. 2021 dochází k řadě změn v oblasti sociálního a zdravotního pojištění zaměstnanců i OSVČ, a to v návaznosti na zvýšení průměrné a také minimální mzdy. Těmto novinkám a dalším významným skutečnostem, vč. opatření přijatých v důsledku koronavirové epidemie, se věnujeme v prvním odborném příspěvku tohoto čísla. V další části publikace jsme se zaměřili na novou úpravu dovolené, zejména pak na nová pravidla jejího výpočtu, kterými je nutné se řídit od 1. ledna tohoto roku. Volně tak navazujeme na článek k novele zákoníku práce publikovaný v MA č. 7/2020. Připojili jsme i několik praktických dotazů z pracovněprávní oblasti.

Kompletní obsah Metodických aktualit č. 1/2021