Účetnictví nevýdělečných organizací a obcí č. 2/2023

Zásoby v účetnictví nestátních neziskových organizací

299 Kč 239 Kč 213,39 Kč bez DPH

Zásoby se v účetnictví nestátních neziskových organizací vyskytují v různých podobách. Zaměřili jsme se nejen na jejich oceňování a inventarizaci, ale také na obsahové vymezení položek zásob v rozvaze a souvisejících položek výkazu zisku a ztráty. Projdeme si společně typické příklady účetních transakcí v této oblasti, včetně specifických případů spojených s rostlinnou a živočišnou výrobou.
Odborná účetní veřejnost jistě uvítá další informace k připravovanému návrhu nového zákona o účetnictví. Tentokrát se věnujeme vymezení neziskových účetních jednotek v porovnání s aktuálně platnou právní úpravou. Je však nutné upozornit, že legislativní proces není ukončen a konečnou podobu této nové právní normy nelze předjímat. Je zapotřebí sledovat aktuální vývoj.
Zařazování výdajů podle licenčních smluv na rozpočtové položky je velmi složité. Odvíjí se to od skutečnosti, zda oprávnění užít dílo lze považovat za majetek, anebo nikoliv. Společně se zamyslíme nad tím, jak se jednotlivé výdaje vztahující se k autorským dílům odrážejí v rozpočtové skladbě.

Kompletní obsah Účetnictví nevýdělečných organizací a obcí č. 2/2023