Metodické aktuality č. 2/2018

Sociální a zdravotní pojištění v roce 2018

119 Kč 69 Kč 62,73 Kč bez DPH

Stejně jako každý rok i v roce 2018 dochází ke změnám v oblasti sociálního a zdravotního pojištění. Standardně se zvyšují redukční hranice pro náhradu mzdy a pro dávky nemocenského pojištění, minimální vyměřovací základy a minimální zálohy na sociální a zdravotní pojištění. Dlouhodobě nemocní si polepší, zvyšují se jim dávky nemocenského. Ze systému nemocenského pojištění budou vypláceny i nové dávky – tzv. dlouhodobé ošetřovné a otcovská. Veškeré důležité změny pro Vás přehledným způsobem shrnula a okomentovala ve svém příspěvku Ing. Marta Ženíšková z MPSV ČR. Praktická aplikace nové legislativní úpravy je vysvětlena na konkrétních příkladech. Druhá část publikace obsahuje stanoviska k odborným dotazům. Doufáme, že publikované odpovědi vám pomůžou při řešení problémů v účetní i daňové oblasti, které přináší každodenní praxe.

Kompletní obsah Metodických aktualit č. 2/2018