Vzdělávací seminář:
Československý daňový a účetní kongres 2023

Číslo semináře / VS: 912023

Přednáší kolektiv lektorů z řad českých a slovenských odborníků
Termín od pondělí 13. do středy 15. listopadu 2023
Začátek

13. listopadu 2023

Místo Hotel Galant ****, Mlýnská 739, 692 01 Mikulov

Program semináře

Ve dnech 13.–15. listopadu 2023 se už podruhé společně setkáme na unikátní československé akci, která se koná v malebném prostředí vinařské obce Mikulov. Tři dny budeme získávat nejnovější informace od pracovníků ministerstev a československých expertů z oblasti daňové a účetní problematiky.

Akce se koná pod záštitou Ministerstva financí ČR a Ministerstva financí SR.

 

Cena

1. Prezenční účastník = Kč 9.990,- bez DPH = Kč 12.088,- s DPH

     Vstupenka zahrnuje: prezenční účast na kongresu + školící materiály + záznam z celého   kongresu na 30 dní + oběd, večeře, coffee break a občerstvení během přestávek + degustace vína v tradičních sklípcích s networkingem (cena vstupenky nezahrnuje ubytování)

2. Posluchač online přenosu = Kč 6.990,- bez DPH = Kč 8.458,- s DPH

      Vstupenka zahrnuje: online přenos z kongresu + školící materiály + záznam z celého   kongresu na 30 dní

 

Seznam přednášejících - budeme jej postupně doplňovat

Mgr. et Mgr. Mojmír Beňo – Ministerstvo financí SR, vedoucí oddělení DPH
Absolvent Právnické a Filozofické fakulty Univerzity Mateje Bela v Banské Bystrici. Od roku 2014 působí na Ministerstvu financí SR, kde v současnosti zastává pozici vedoucího oddělení DPH. Dříve několik let působil na různých pozicích na Finančním ředitelství SR. Je spoluautorem legislativních úprav a změn v oblasti nepřímých daní, se zvláštním zaměřením na zákon o dani z přidané hodnoty. Zastupuje Slovenskou republiku ve Výboru EU pro DPH, který se zabývá otázkami uplatňování práva EU v oblasti DPH. Má bohaté lektorské zkušenosti pro slovenské i zahraniční subjekty a je autorem řady odborných článků a publikací.

Ing. Mgr. Stanislav Kouba, Ph.D. Náměstek ministra financí ČR
Od roku 2009 pracuje na Ministerstvu financí v různých pozicích, od roku 2019 ve funkci náměstka pro řízení sekce Daně a cla, specialista na daně z příjmů.

Ing. Peter Horniaček – Ministerstvo financí SR, vedoucí oddělení daně z příjmů
Je absolventem obchodní akademie a Fakulty hospodářské informatiky EU v Bratislavě, studijní obor operační výzkum a ekonometrie. Svou profesionální kariéru začal jako daňový kontrolor se zaměřením na daň z příjmů právnických osob a daň z přidané hodnoty. Postupně působil jako ekonom ve strojírenské a stavební společnosti a také se věnoval účetnictví v mezinárodní poradenské společnosti. Od roku 2010 pracuje na MF SR. Své profesionální působení zaměřoval na legislativu daně z příjmů právnických osob, speciálně na podporu výzkumu a vývoje a tvorbu tiskopisu daňového přiznání k dani z příjmů právnických osob. V současnosti působí jako vedoucí Oddělení daně z příjmů MF SR. Ve své odborné praxi se také věnuje publikační a přednáškové činnosti.

Ing. Tomáš Goláň – Předseda Ústavně-právního výboru Senátu ČR
Ing. Tomáš Goláň se v roce 1993 stal jedním z nejmladších daňových poradců v ČR a členem Komory daňových poradců ČR. V roce 2006 založil obchodní společnost TOMÁŠ GOLÁŇ, daňová kancelář, s. r. o., ve které poskytuje profesionální komplexní služby nejen v oblasti daňového poradenství. Sám se specializuje na všechny druhy daní, účetnictví a zpracování všech druhů přiznání včetně správy daní. Za svou profesní aktivitu byl v roce 2019 v anketě Daňař roku zvolen odbornou veřejností daňovou osobností roku. Od roku 2018 je senátorem Parlamentu České republiky a od roku 2020 zastává funkci předsedy Ústavně-právního výboru Senátu ČR.

Ing. Mária Makrovská, CA, DipIFR – Ředitelka odboru pro legislativu a metodiku účetnictví v SR, sekce daňová a celní

Ing. Veronika Dvořáková, Ph.D. – Daňová poradkyně a komisařka KDP ČR
Daňová poradkyně se specializací na daně z příjmů a mezinárodní zdanění. Zkušená lektorka, autorka mnoha odborných publikací. Je také zkušební komisařkou KDP ČR a v programu certifikace účetní profese Svazu účetních v ČR.

Ing. Alica Orda Oravcová – Partnerka společnosti GT&C Slovakia a daňová poradkyně
V současnosti je partnerkou GT&C Slovakia, k. s., jedné z nejvýznamnějších společností zastupujících subjekty před daňovými kontrolami v SR. Je také daňovou poradkyní a aktivní členkou Slovenské komory daňových poradců. Je členkou metodicko-legislativních komisí pro DPH, daň z příjmů i správu daní. Je členkou několika pracovních skupin vytvořených na Ministerstvu financí SR a Finančním ředitelství SR. Je prezidentkou Daňového fóra Slovenska a vede odborné semináře na Slovensku i v zahraničí. Je vedoucí redakční rady odborného měsíčníku DPH v praxi a zároveň spoluautorkou knihy DPH v příkladech.

Ing. Igor Pantůček – Daňový poradce, zkušební komisař KDP ČR, zkušený lektor
Předtím působil na Finančním ředitelství v Brně, nyní jako partner BDO Czech Republic, s. r. o. Je specialistou na DPH.

Ing. Vladimír Ozimý – Daňový poradce, člen Slovenské komory daňových poradců
Aktivně přispívá do odborných časopisů Daňový a účetní poradce podnikatele (DÚPP), Daně a Účetnictví (DaÚ) a Daňový speciál. Své blogy a příspěvky z oblasti daní publikuje na několika odborných portálech. Kromě lektorské činnosti denně v rámci daňové pohotovosti poradí několika desítkám našich zákazníků.

Ing. Jana Rusmanová – Odvolací finanční ředitelství ČR, ředitelka odboru nepřímých daní

 

Program - Probírány budou aktuální problémy, letošní legislativa, stejně jako očekávané změny v oblasti daní a účetnictví na rok 2024. Na sestavení programu usilovně pracujeme. Aby byl pro vás obsah přednášek aktuální a maximálně užitečný, budeme je zveřejňovat podle vývoje legislativy na Slovensku i v Česku.

 

Ubytování: Upozorňujeme, že v ceně vstupenky není zahrnuté ubytování. Účastníci kongresu si mohou rezervovat ubytování v Hotel Galant Mikulov**** s 15 % slevou. Ubytování zahrnuje snídaní formou bufetu a poplatek za parkování.

Jednolůžkový pokoj = Kč 1.740,-

Dvoulůžkový pokoj = Kč 2.080,-

Rezervace ubytování: Ubytování v termínu od 13. – 15. 11. 2023 je možné rezervovat na e-mailové adrese: mikulov@galant.cz nebo přímo na stránce hotelu. Při rezervaci ubytování prostřednictvím e-mailu uveďte, že ubytování objednáváte v rámci účasti na kongresu od společnosti Poradce podnikatele a též slevový promo kód: DAU23. Při rezervaci ubytování přes webovou stránku hotelu vložte slevový promo kód: DAU23.

 

Do poznámky v objednávce prosíme o upřesnění, zda máte zájem o prezenční účast nebo se kongresu chcete účastnit prostřednictvím online přenosu. Konečnou cenu kongresu budeme fakturovat dle informace v poznámce. Děkujeme.
Pro členy SÚ
12 088 Kč
s DPH
Pro ostatní
12 088 Kč
s DPH