Vzdělávací seminář:
Závazky a smlouvy při vedení účetnictví a daní

Číslo semináře / VS: 1826

Pořádá Komora certifikovaných účetních, z.s.
Přednáší Mgr. Ing. Tereza Krupová, Ph.D.
vedoucí ústavněprávního odd. Ministerstva spravedlnosti. Zkušená lektorka s odbornou praxí na MInisterstvu financí i v advokacii
Termín úterý 26. června 2018
Začátek

9:00 - 14:00

Místo Senovážné nám. 1463/5, Praha 1 (zadní budova, 1. patro). Učebna společnosti KOČKA, spol. s r.o.

Program semináře

Program

Seminář je zaměřen na otázky závazkového práva, zejména smlouvy, se kterými se při své práci setkávají účetní. Kromě jednotlivých typů smluv seznámení se základními pravidly promlčení, zajištění závazků, práv a povinností smluvních stran a dalších ustanovení (kvintace, závdavek, jistota apod.).

Z programu:

• vztah občanského zákoníku a účetní a daňové legislativy,
  • důležité smluvní typy (smlouva s klientem, finanční leasing, smlouva o dílo, nájemní smlouva),
  • zajištění závazků,
  • vztahy s pojišťovnami, náhrada škody,
  • profesní odpovědnost - příklady z praxe, škoda způsobená radou či informací,
  • nový zákon o registru smluv (kdy, kdo a co se musí zveřejnit, sankce, registr),
  • diskuse
Pro členy SÚ