Vzdělávací seminář:
Jak efektivně připravit společnost na audit účetní závěrky

Číslo semináře / VS: 1838

Pořádá Komora certifikovaných účetních, z.s.
Přednáší Ing. Michal Šindelář, Ph.D.
Asistent auditora ve společnosti EURO–Trend Audit, a. s., odborný asistent na katedře finančního účetnictví a auditingu VŠE v Praze.
Termín středa 10. října 2018
Začátek

9:00 - 15:00 hod.

Místo Senovážné nám. 1463/5, Praha 1 (zadní budova, 1. patro). Učebna společnosti KOČKA, spol. s r.o.

Program semináře

Cílem semináře je představit základní aspekty auditu v kontextu možností účetní jednotky, jak efektivně se na požadavky auditora připravit. Kurz se zaměřuje na inventury majetku a závazků a nástroje zásady opatrnosti, které představují nejdůležitější oblasti jak zákona o účetnictví, tak auditorských standardů.

• základy auditu,
  • fyzické a dokladové inventury po věcné i formální stránce - požadavky auditora,
  • nástroje zásady opatrnosti (opravné položky, rezervy, dohadné položky aj.) - směrnice, podklady pro auditora,
  • diskuse.