Vzdělávací seminář:
Časté chyby a omyly v účetnictví podnikatelů pro začínající včetně příkladů z praxe

Číslo semináře / VS: 22028

Pořádá Svaz účetních Hradec Králové, z.s.
Přednáší Ing. Lenka Dvořáková
daňová poradkyně - členka odborných sekcí KDP ČR, certifikovaná účetní - členka KCÚ, Praha
Termín úterý 13. října 2020
Začátek

9.00 hodin (prezence od 8.30 hodin, předpokládaný konec cca 14.00 hodin)

Místo Hradec Králové

Program semináře

Určeno: Seminář je vhodný pro ekonomické pracovníky a začínající účetní se znalostí základních účetních principů, kteří si chtějí ověřit své znalosti účetnictví na praktických příkladech.

Přínos: Tento seminář vám přnese ucelenější pohled na účetní problematiku a získáte větší jistotu při účtování obtížnějších účetních operací. Probereme si jednotlivé účtové třídy a ukážeme si případy, ve kterých se nejčastěji chybuje a samozřejmě postupy, jak zjištěné chyby opravit.

Obsah:

• Kontrolní prvky v účetnictví
  • Příklady účtování v jednotlivých účetních třídách s upozorněním na časté chyby
  • Evidence majetku
  • Opravné položky, účtování dotací, nedokončená výroba
  • Inventarizace a účetní uzávěrka
  • Účetní závěrka po novele zákona o účetnictví a vyhlášce č. 500/2002 Sb.
Pro členy SÚ
2 200 Kč