Metodické aktuality č. 3/2022

Aktuality v účetnictví a daních z příjmů 2021/2022 * Služby poskytované daňovými nerezidenty v ČR a povinnosti českého plátce daně

159 Kč 100 Kč 89,29 Kč bez DPH

Změny slev na dani a daňového zvýhodnění na děti u fyzických osob, paušální daň v roce 2022, nová sleva na dani za zastavenou exekuci, paušálně stanovená náhrada nákladů plátce mzdy za exekuční srážky, covidové podpory a související legislativní změny, odpisování dlouhodobého hmotného a nehmotného majetku či podmínky pro rozdělování zisku a jiných vlastních zdrojů - to je jen část témat, na která bychom chtěli upozornit v tomto čísle MA. Provedeme Vás nejdůležitějšími změnami v daních z příjmů a připomeneme, jakým oblastem je nutné věnovat zvýšenou pozornost v souvislosti s účetní závěrkou a zpracováním daňového přiznání.
Poskytování služeb daňovými nerezidenty v ČR přináší pro českého plátce daně, příjemce těchto služeb, řadu povinností. Pokud na některou z nich zapomene, hrozí mu sankce. Tyto povinnosti si společně projdeme v dalším odborném článku.
Do Metodických aktualit pravidelně zařazujeme odpovědi na dotazy z praxe, ani toto číslo není výjimkou. Věříme, že Vám pomohou při řešení účetních a daňových problémů.

Kompletní obsah Metodických aktualit č. 3/2022