Otázka v diskusi:
Pračka v podnikání

Jan, 21.7.2011

Vedu firmu s.r.o. a rád bych se zeptal, jak je to s nákupem pračky a lednice. Mohu fakturu za nákup tohoto zboží plně zahrnout do účetnictví, když budou umístěny u mě doma. Zároveň na provozovnu bude umístěna lednice, ale jiné značky než na faktuře, pátrá případně finanční úřad po skutečné věci?
Dá se to nějak obhájit? Díky

2 odpovědi:

  • Jan, 15.8.2011

    Moje firma se zabývá montážemi a instalacemi v terénu a zároveň má administrativní provozovnu. Měl jsem na mysli pračku v podnikání určenou pro čištění pracovních oděvů. Nemohu samozřejmě prokázat, že když je umístěna jinde, tak je používána jen pro čištění pracovních oděvů, ale např. prací prášky bych daňově uplatit mohl? děkuji
  • Radek, 6.8.2011

    Do účetnictví lze zahrnout spoustu věcí a záleží jenom na tom, co je v rámci SRO povoleno, zdali je to pak i daňově uznatelný náklad je věc jiná. Pokud lednice a pračka slouží pro výkon vašeho podnikání a má souvislost s přijmy, které Vaše firma generuje, pak bych se tohoto nebál, což nedokážu říct, jelikož nevím, čím se Vaše SRO živí, pak by neměl být problém, že to nemáte u sebe ve firmě, ale daleko hůře se bude samozřejmě prokazovat výše zmíněná souvislost nákladů na pračku, kterou máte doma s přijmý Vaší společnosti. A jinak si myslím, že samozřejmě FÚ může do tohoto začít šťourat, proč faktura neodpovídá skutečnosti a faktický stav věci má přednost před tím právním, často zastřeným...

Chcete-li odpovídat v diskusi, musíte se nejprve přihlásit.