Otázka v diskusi:
Přenesená daňová povinost DPH

LB, 17.3.2011

Dobrý den,

chci se zeptat jestli si správně vysvětluji, přenesení daňové povinosti dle přílohy č. 5 o DPH. Vystavená faktura bude s \"0\" DPH a přijatá faktura, také bude \"0\" DPH a já z cenu na faktuře rozdelím na zaklad DPH + DPH.

Děkuji za informaci.

27 odpovědí:

  • Martina, 10.2.2012

    Dobrý den,
    týká se přenesená daňová povinnosti i běžného servisu a oprav klimatizací a vzduchotechniky?
    Děkuji a přeji hezký den
  • longstarr, 10.7.2012

    dejte to v režimu PDP a máte klid
  • Petr, 13.1.2012

    Dobrý den,chci se zeptat,jestli spadají do režimu přenesené daňové povinnosti servisní práce na pohonu průmyslových garážových vrat a servisní práce na vratech včetně výměny vadných dílů,seřízení vrat. Děkuji za odpověď. Petr
  • Jiří, 13.1.2013

    Dostal jsem fakturu za montáž FTV elektrárny s přenesenou daňovou povinností.
    Vyrobenou elektřinu nespotřebovávám sám, ale prodám ji zákazníkovi. Musím platit DPH z faktury za montáž? Jsem plátce DPH.Děkuji za radu.
  • Dana, 13.2.2012

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda se jedná o přenesenou daňovou povinnost v případě, že pro Obecní úřad v nejmenované obci provedeme stavební práce na obecním bytě, ve kterém bydlí \"řadoví občané\". Byt neslouží k výkonu samosprávy....
    Děkuji za odpověď
    Dana
  • Vlastimil Kadleček, 13.3.2017

    Dobrý den, našel jsem článek o přenesené daňové povinnosti, ale není mi jasný odstavec NÁROK NA ODPOČET DANĚ (http://www.cmiel.cz/blog/preneseni-danove-povinnosti/), můžete mi jej někdo objasnit popřípadě doporučit nějakého odborníka. Děkuji Kadleček V.
  • Aleš, 16.4.2012

    Dobrý den,
    chtěl bych se zeptat zdali musím podat výpis z evidence pro daňové účely i v případě když jsem za zdaňovací období neměl žádnou fakturu s přenesenou daňovou poviností.
    Fakturoval jsem jen pro neplátce DPH
    Děkuji za informace
  • Standa, 17.1.2012

    Dobrý den,chci se zeptat,jestli do režimu přenesené daňové povinnosti patří klempířské práce.V CZ CPA 41-43 jsem je nenašel.Díky za radu
  • Naděžda Svobodová, 19.1.2012

    Jsme firma zabývající se instalacemi vody,kanalizace,plynu a ÚT. V lednu jsme instalovali pro jiného plátce DPH hydrantovou vodu v bytovém domě. Nechali jsme udělat revizi hydrantů, přičemž nám od požárního technika přišla na tuto revizi faktura, která je s 20% DPH a my tyto práce budeme dále fakturovat výše uvedenému plátci DPH, pro kterého jsme hydrantovou vodu nainstalovali. Budeme na revizi, která zřejmě není v režimu přenesené daňové povinosti dávat DPH nebo ne? Všeobecně se jedná o všechny revize, např.i plynu.
    Děkuji předem za radu.
  • Martina, 19.4.2012

    Dobrý den,
    vybavujeme obchody.
    Je dodání a zavěšení skříňky na zeď vestavbou a faktura bude v režimu PDP?
    A co přichycení skříně ke zdi (aby nespadla?
    Děkuji
    Martina
  • Dana, 19.8.2013

    Dobrý den,
    odstavení vody na budově (pouze zastavení ventilu) bude s DPH 21%?

    Předem děkuji
  • Rudolf, 2.1.2012

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli montáž sprchových koutů spadá pod režim přenesené daňové povinnosti. Děkuji za odpověď. R.
  • Petra, 2.12.2011

    Dobrý den,

    chtěla bych se zeptat, jak by to bylo při výrobě dekorací pro film s přenesenou daňovou povinností? Dekorace stavíme na krátkou dobu a neslouží jako stavba (byty, nebytové prostory). Jak máme správně postupovat? Děkuji Vám za odpověď.
  • michal, 20.1.2013

    Dobrý den,
    chci se zeptat jestliže potřebuji podat výpis k režimu přenesená daňové povinnosti a byl jsem v daném období odběratel(přijaté faktury s režimem přenesené daň povinnosti) i dodavatel(vydané fa. s režimem přenesené daň povinnosti) zároveň mám vyplnit dva formuláře (za dodavatele a odběratele), které vytisknu podepíšu a donesu na příslušný FU?, nebo existuje jednotný formulář , kde vyplním údaje pro obě strany zároveň?
  • Eva, 20.2.2012

    Dobrý den, jak se staví pojišťovny k této problematice, prosím? Dorazila k nám faktura např: na opravu vrat, strukturovaná kabeláž, žaluzie apod. .. Faktura je bez DPH + dpsaná věta. Bude se to účtovat stejně jako jako plátce DPH proti plátci DPH, prosím? Děkuji Vám Eva
  • Denisa Dolezalova, 24.4.2015

    Dobry den,
    chci se zeptat, jak mame postupovat u vyroby a stavby filmovych dekoraci - jedna se o prenesenou danovou povinnost?
    Dekuji za informaci.
  • Anna Březinová, 27.1.2012

    Jsme dodavatele stavebních prací s tím, že nám ještě účtují dva subdodavatele, také placi DPH. Jak budem postupovat při režimu přenesení daňové povinnosti? Daň přiznáme mi jako konečný dodavatel, nebo až odběratel ?
    Děkuji za radu.
  • Tomáš, 27.2.2012

    Dobrý den,
    jsem plátceDPH, 90% plnění pro plátce DPH
    jak mám fakturovat:
    opravy a servis kování oken( práce+materiál) mám uplatnit PDP?
    opravy a servis kování oken( pouze práce) mám uplatnit PDP?
    opravy a servis dveří( práce+ materiál) mám uplatnit PDP?
    opravy a servis dveří(pouze práce) mám uplatnit PDP?
    případně do jakých CZ CPA zatřídit tuto činnost
  • Monika, 28.3.2011

    Při použití tohoto režimu poskytovatel plnění uskuteční plnění za úplatu bez daně a příjemce tohoto plnění je povinen přiznat a zaplatit daň na výstupu, a to ke dni uskutečnění zdanitelného plnění.
    Poskytovatel plnění je povinen vystavit nejpozději do 15 dnů ode dne uskutečnění zdanitelného plnění daňový doklad s náležitostmi běžného daňového dokladu (viz § 26, § 28 odst. 2) - ten mj. bude obsahovat i údaj o hodnotě plnění, který představuje základ daně (ten uvede na ř. 25). Oproti běžnému daňovému dokladu nebude obsahovat výši daně, ale sdělení, že výši daně je povinen doplnit a přiznat příjemce plnění.
    Příjemce plnění odpovídá za správnost vypočtené daně. Daň vypočte z uvedeného základu daně za použití správné sazby daně (základ daně a daň uvede na ř. 10 nebo 11).
    Za podmínek stanovených zákonem pak může uplatnit nárok na odpočet daně.
    Poskytovatel a příjemce plnění jsou povinni vést za každé zdaňovací období evidenci pro daňové účely podle § 92a. Bližší informace naleznete v metodické informaci \"Režim přenesení daňové povinnosti § 92a - § 92e od 1. 4. 2011.\", která byla zveřejněna na www.mfcr.cz .
  • Jana, 29.2.2012

    Výměna vložky Fab ve vratech, výroba klíčů. Společnost E.on chce po mně fakturu s PDP. Cástka nepřesáhne 1 tisíc korun. Jsme klíčová služba, není to nesmysl??
  • Josef, 30.1.2012

    Režimu přenesení daňové povinnosti podléhá celé plnění, tedy včetně dodaného materiálu a spotřebovaných subdodávek. Na samotné revize (nejsou-li součástí dodávky stavebích a montážních prací) se nevztahuje, podobně jako na stavební dozor. Klempířské práce v CZ-CPA 41 až 43 jsou - 43.91.19 v rámci \"Ostatní pokrývačské práce\".

    Doporučuji http://www.behounek.eu/news/rezim-preneseni-danove-povinnosti-u-stavebnich-a-montaznich-praci/
  • Redakční rada Metodických aktualit, 30.3.2011

    K výše uvedené odpovědi doplňujeme:

    Poskytovatel plnění je v evidenci pro daňové účely podle § 92a zákona o dani z přidané hodnoty povinen uvést daňové identifikační číslo plátce, pro kterého se zdanitelné plnění uskutečnilo, datum uskutečnění zdanitelného plnění, základ daně, rozsah a předmět plnění. Příjemce plnění je povinen v této evidenci uvést daňové identifikační číslo plátce, který uskutečnil zdanitelné plnění a obdobně jako poskytovatel plnění datum uskutečnění zdanitelného plnění, základ daně, rozsah a předmět plnění.

    Poskytovatel i příjemce plnění jsou povinni předložit správci daně současně s daňovým přiznáním výpis z evidence pro daňové účely, který obsahuje údaje, které jsou plátci povinni v evidenci pro daňové účely vést, a to ve formátu a struktuře, která bude zveřejněna správcem daně – viz pokyn GFŘ - D–4, č.j. 7353/11-3210-011021 a metodická informace „Informace k § 92a zákona o DPH (novela 2011) - Výpis z evidence k režimu přenesení daňové povinnosti“.
  • Katka, 4.1.2012

    Dobrý den,chci se zeptat,jestli spadají do režimu přenesené daňové povinnosti servisní práce na pohonu garážových vrat- výměna vadných dílů,seřízení,oprava vrat ...atd. Děkuji za odpověď. K
  • Jirka, 6.3.2012

    Dobrý den,
    jsem plátce DPH, mohl by někdo sdělit větu k novému předpisu o DPH na fa pro bourací, demontážní práce, jako dodavatel i odběratel. Děkuji
  • Josef, 7.2.2013

    Zajímavá diskuze. Nikdo se nepozastavuje nad tím, že režim PDP ještě více zhoršil podnikatelské prostředí ve zpomalení toku peněz.
    Na zakázku mám materiál za milion,koupit jej musím s DPH 210.000, rozpočet je přibližně 1.200.000, což fakturuji hlavnímu dodavateli bez DPH. Zaplatím materiál s DPH, mzdy, dopravy,...a fakturuji 1.200.000, takže v pokladně jsem na nule a čekám až mi FÚ vrátí DPH z materiálu v němž mám vlastně montážní náklady a zisk. I když budu měsíční plátce, pořád dochází k finanční prodlevě.
  • Nikol, 7.3.2013

    Dobrý den,
    chci se zeptat jsetli instalace serveru je režim DPD.

    Děkuji
  • Petr, 8.1.2012

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak fakturovat v přenesené daňové povinosti v případě,že je uzavřena smlouva na cenu za dílo. V této ceně jsou ovšem položky jako je materiál, cena projektu, cena revizí a také cena služby podle nomenklatury CZ-CPA sekce F. Je potřeba vystavit dvě faktury, jednu s daní a druhou v režimu přenesení daňové povinosti? A co do které? Děkuji za radu.

Chcete-li odpovídat v diskusi, musíte se nejprve přihlásit.