Otázka v diskusi:
Náhrada cestovného při použití soukromého vozidla.

Pavel Zahradník, 7.2.2011

Dobrý den.Chtěl jsem se zeptat jak správně vypsat kňihu jízd.Zaměstnavatelem mi bylo doporučeno:Pro vyplnění kolonky ujeté km mám použít plánovač trasy z portálu Mapy.cz,jen mi to nějak nesedí ,myslím si že bych měl používat údaj s tachometru a to skutečný stav ujetých km. Mapy .cz nepočítají s objížďkou ani s jednosměrnou ulicípopř.dopravní zácpou.Prosím poraďte,nebo napište nějaký odkaz kde bych něco k tomuto tématu nastudoval. S pozdravem. Pavel Zahradník Opava

1 odpověd:

  • Ivana Stejskalová, 14.2.2011

    Kniha jízd se má skládat hlavně z kolonek: datum jízdy, místo určení jízdy, ujeté km, stručný popis účely jízdy. V nadpisu knihy jízd by mělo být uvedeno o jaké auto se jedná, SPZ, spotřeba, pohon.hmoty, spotřeba dle TP. Určitě bych se řídila počtem km skutečně ujetými, tak to vyplývá i ze zákona o cestovních náhradách a ne dle portálu Mapy.cz. Z Vašeho dotazu však spíš vyplývá, že byste měl vypsat cestovní příkaz, který vyplňuje zaměstnanec v případě použití svého soukr. vozidla a tam se navíc uvádí i doba strávená na cestě z důvodu diet. Kniha jízd se píše v případě, že se jede firemním autem nebo podnikatel vypisuje svoje pracovní cesty.
    Formát knihy jízd nebo cestov.příkazu je libovolný - excel, v účetnických programech, v kancel.potřebách se prodávají již předtištěné.

Chcete-li odpovídat v diskusi, musíte se nejprve přihlásit.