Otázka v diskusi:
Oprava sazby DPH u vydané faktury

KatkaK, 10.9.2009

Dobrý den, mohl by mi někdo poradit, jak opravit vydanou fakturu za stravování? Ve faktuře jsem použila sazbu DPH 9% (mylně jsem předpokládala, že se jedná o snídaně) namísto 19% (to jsem zjistila z pozdě dodané smlouvy, kde je uvedeno, že se jedná o večeře).
Fakturu jsem vystavila v 7/09 měsíčnímu plátci DPH a s tímto problémem jsem se ještě nesetkala.

2 odpovědi:

  • Monika, 10.9.2009

    Pokud byla nesprávně uplatněna snížená sazba daně namísto sazby základní, došlo z Vaší strany ke snížení daňové povinnosti a jste povinni v souladu s § 41 zákona o správě daní a poplatků k tomuto zdaňovacímu období podat dodatečné daňové přiznání. Můžete vystavit i opravný daňový doklad pro svého odběratele a požadovat doplacení rozdílu DPH. Odběratel si pak bude moci na základě tohoto dokladu uplatnit zvýšený odpočet daně (nejdříve ve zdaňovacím období, ve kterém obdrží opravný daňový doklad).

    Monika
  • Jana, 28.9.2009

    Domnívám se, že samostatně fakturována snídaně je také stravováním se sazbou 19%. Pouze snídaně jako vedlejší služba v rámci ubytování, tedy ubytování včetně snídaně má 9%.

Chcete-li odpovídat v diskusi, musíte se nejprve přihlásit.