Otázka v diskusi:
Vyúčtování zálohy DD a konečná faktura

Jarmila Lemonová, 13.7.2009

Prosím o názor jak postupovat v tomto případě:mám společnost,která požadovala vystavit zálohovou fakturu za služby 5/09,což jsem udělala v 6/09 a zároveň v 6/09 vystavila DD k záloze.Nyní však požadují abych vystavila konečnou fakturu se ZDP 31.5.09.Jak může odečíst v této fa zálohu ze 6/09,nehledě na to že musím podat dodatečné přiznání a plyne mi z toho penále za pozdní přiznání faktury.díky

1 odpověd:

  • Eva, 13.7.2009

    Při vystavení konečné faktury od celkového základu daně odečtete základ daně z přijaté zálohy a ze zbývajícího rozdílu (základu) se vypočte daň, která se přizná v přiznání za zdaňovací období, kdy došlo k UZP. Datum uskutečnění zdanitelného plnění je nutné uvést v souladu se zákonem (je to zejména den poskytnutí služby nebo den vystavení daň. dokladu, pokud předchází jejímu poskytnutí a nejedná se o doklad na přijatou zálohu). Nelze zaměňovat DUZP (na konečné fa) a den přijetí zálohy (na daň. dokladu k zaplac. záloze), jsou to dvě rozdílná data, v obou případech se však jedná o den, kdy vzniká povinnost přiznat DPH.

    :)

Chcete-li odpovídat v diskusi, musíte se nejprve přihlásit.