Otázka v diskusi:
Revize na stavbě v ČR pro slovenskou firmu

Lenka Klocová, 22.3.2025

Jaký režim DPH bude, prosím, u fakturace revize na stavbě v ČR, ale pro slovenského plátce? Děkuji.

1 odpověd:

  • Michal Mach, 23.3.2025

    Dobrý den,

    pravděpodobně jsou to služby na nemovitosti, kde je místo plnění tam kde se nemovitost fyzicky nachází, tedy pokud je v ČR místo plnění je v ČR.

    *Službou vztahující se k nemovité věci se rozumí služba, která má dostatečnou přímou souvislost s danou nemovitou věcí. Místem plnění při poskytnutí služby vztahující se k právu stavby je místo, kde se nachází pozemek zatížený právem stavby.

    Vaše služby na nemovitostech ( pokud je ona stavba nemovitostí - předpokládám že ano ) tedy podléhají české dani.

    DPH z této služby tudíž musí být odvedeno v ČR, jde totiž o službu s místem plnění v ČR. Fakturovat musíte tedy s českou DPH a tu následně přiznáte a odvedete v ČR

    Systém RCH v tomto případě nepoužijete, protože nedochází k přechýlení daňové povinnosti ( místa plnění ) na odběratele plátce DPH na Slovensko EU. Protože zde je místo plnění v ČR.

    Upozorňuji ale že musí jít o službu na nemovitosti, tak jak je popsáno, to zda jde určitě o služby na nemovitostech neumím posoudit.

Chcete-li odpovídat v diskusi, musíte se nejprve přihlásit.