Otázka v diskusi:
Vyúčtování pracovní cesty - nemám velky TP

Blanka Frydrychova, 8.7.2024

Dobrý den,

pracovník odjel na služební cestu a použil své osobní vozidlo. Problém je, že pracovník je z Polska a v Polsku nemají velké technické průkazy. Mám pouze okopírovaný malý TP a tam není spotřeba. Jak mám vypočítat náhrady?

1 odpověd:

  • Michal Mach, 8.7.2024

    Dobrý den,

    Spotřeba pohonných hmot bude počítána podle údajů o spotřebě uvedených v technickém průkazu použitého vozidla nebo v osvědčení o registraci použitého vozidla.

    Jestliže tyto údaje technický průkaz ani osvědčení o registraci vozidla neobsahují, přísluší náhrada výdajů na pohonné hmoty, jen pokud spotřebu pohonné hmoty prokáže zaměstnanec technickým průkazem vozidla nebo osvědčením o registraci vozidla shodného typu ( značky ) se shodným objemem válců.

    Tedy měl by ten zaměstnanec, si toto zajistit, případně pokud nejde o vozidlo ( 15 -20 let staré ) pravděpodobně by údaje spotřeby PHM dokázal bez problému po zadání typu vozu ( případně jeho VIN kódu ) vygenerovat autorizovaný servis nebo prodejce jeho značky OA a pak nějakým papírovým dokladem s jeho razítkem a podpisem dodat.

Chcete-li odpovídat v diskusi, musíte se nejprve přihlásit.