Otázka v diskusi:
Dohoda o provedení práce

Dana, 19.3.2009

Dobrý den, mám prosbu o radu, jsem OSVČ, pracuji sama, ale v loňském roce jsem měla na výpomoc v měsíci 10,11 a 12 kamarádku, se kterou jsem sepsala Dohodu o provedení práce na dvacet hodin měsíčně s částkou tři tisíce korun. Z této částky jsem neodvedla 15 % daň - úplně jsem zapoměla. Vůbec nevím, jak z toho nyní ven a co mám dělat. Prosím Vás o radu. Děkuji.
Dana

1 odpověd:

  • Lena, 19.3.2009

    Jestli je to kamarádka, tak dohodu napište až na březen a srážku daně provedete v dubnu (peníze už má vyplaceny, ale měla by podepsat pokladní doklad jako že obdržela částku sníženou o 15 % ve výplatním termínu za březen). Jestli obdržela vloni výplatu DoPP přes bank.účet, tedy už se to nedá "anulovat", tak pokud neměla jinde podepsané prohlášení, tak ho může podepsat u vás se zpětným datem k začátku dohody a tím pádem daň nebude konečná srážková ve výši 15 %, ale zálohová 15 %, kterou pokryje měsíční sleva a bude po problému. Jestli ale má podepsané prohlášení v měsících, kdy pracovala u vás, u jiného zaměstnavatele, nedá se už moc dělat a peníze budete muset odvést až nyní. Penále ale bude miniaturní, takže o nic moc nejde. :)

Chcete-li odpovídat v diskusi, musíte se nejprve přihlásit.