Otázka v diskusi:
Ukončení účetní spolupráce

Jana P., 29.1.2016

Dobrý den,
moc bych chtěla požádat o radu.
V pros. 2014 jsem uzavřela smlouvu na účetní práce s jednou sro.
Majitel mě oslovil s tím, že má daňového poradce, smlouva je uzavřená na vedení účetnictví a evidenci pro DPH, mzdy, roční závěrku- rozvaha, vzz, příp. příloha, účetní poradenství. Fakturace vždy poslední den v měsíci, splatnost 10. násl měsíce.
Vystavené faktury dělala pracovnice firmy (HPP), pokladnu a došlé faktury externistka (placená na ruku). Já dělala mzdy, DPH, majetek. Po té, co jsem nastínila majiteli nástrahy kontrolního hlášení se rozhodl, že místo tří lidí zaměstná jednu účetní na plný úvazek, s tím, že dokončím rok 2015.
Nyní na mě vystartoval, kdy dodám přiznání k DPPO. Řekla jsem mu, že na to nemáme smlouvu, že má daňového poradce. Začal šíleně zuřit, dosud nezaplatil prosincovou fakturu.
Při dokončovacích pracích jsem zjistila, že spousta věcí do pokladny nebyla zaúčtovaná, byly použité chybné účty apod. Vše jsem musela dodělat, protože ta paní, co za to dostala zaplaceno už nepracuje. Dva dny jsem se s tím dělala a včera mi zavolala nová účetní, že si hrála údajně s programátorem v účetním programu a program se jim zhroutil a poslední záloha, kterou našli je 14 stará, tudíž všechno doúčtování a opravy jsou pryč a budou se muset dělat znovu!!
Mimochodem - účetnictví je v počítači, do kterého můžou a chodí všichni volně bez omezených přístupových práv.
A teď prosím o radu, co mám dělat. Nechce se mi znovu dělat po někom práci, za kterou nedostanu zaplaceno a nemám zaplacenou ani mojí práci.
Předem děkuji za jakoukoliv radu.

Chcete-li odpovídat v diskusi, musíte se nejprve přihlásit.