Otázka v diskusi:
Výdaje hrazené za subdodavatele

Veronika, 18.6.2013

Dobrý den,

v rámci spolupráce jsme poptali firmu, která provede určité dílčí práce jako subdodavatel na naší zakázce v Rusku.

Zaměstnanec našeho subdodavatele, který bude práce provádět, jede do Ruska s našim zaměstnancem a jelikož je to firma nezkušená, co se týče objednávání a zařízování souvisejících cestovních výdajů (letenky, víza, ubytování apod.), hradíme za ně tyto výdaje my.

Tato situace se bude opakovat, takže nechceme výdaje za zaměstnance druhé firmě přefakturovávat, ale chceme řešit smluvně a část nákladů za něj budeme účtovat na 518 (analytika \"kooperace\").

Jelikož potvrzení objednávky = uzavření smlouvy, je prosím možné jen uvést do objednávky, že se zavazujeme tyto náklady za druhou firmu uhradit nebo musí být sepsána smlouva o dílo a ujednáno tam?

Jde mi o to, aby mi pak tyto výdaje nebyly vyhozeny jako nedaňové náklady.

Děkuji.

3 odpovědi:

  • Petr Šinagl - AAC&S s.r.o., 1.7.2013

    To si pište, že vyhozeny budou.
  • R, 18.7.2013

    Musíte přefakturovat!

    Jestli je firma zkušená nebo nezkušená,to zákon nezmění.
  • R, 18.7.2013

    A samozřejmě ve smlouvě se subdovavatelem dohodnout, že budete jejich zaměstnancům zajišťovat a poskytovat(vypsat..letenky, víza, ubytování...), tyto náklady přefakturovávat a vypořádání se provede zápočtem. Takhle bych to chtěla já. Jinak je vše nedaňové.

Chcete-li odpovídat v diskusi, musíte se nejprve přihlásit.