Otázka v diskusi:
účetní praxe Kladno

Dany, 3.10.2008

Měla bych dotaz na účetní, které dělají účto firmám jako OSVČ: před rokem jsem nastoupila do firmy a.s., kde účtuji faktury,banku,pokladnu, majetek, mzdy jen zaúčtuji. Moje představa byla, že zde získám širší praxi a časem si udělám ŽL, ale tak to není. Můžete mi prosím poradit, kde bych získala potřebné zkušenosti? Jak jste začínaly vy? Pokouším se sehnat nějakou brigádu nebo výpomoc v účetní firmě, ale všude chtějí na HPP, nechci se však unáhlit s výpovědí. Pokud by jste někdo přivítal pomocnici, ráda se toho ujmu. Děkuji za každou radu, popř. pomoc. Jsem z Kladna. E-mail: danden@email.cz
:)

3 odpovědi:

  • , 10.10.2008

    Asi máte pravdu, jsem ráda, že toto místo mám, ale na druhou stranu mi mrzí, že to co jsem se naučila v teorii(např. mzdy) nedělám v praxi. Tady se toho opravdu moc nenaučím, možná by byla lepší účetní firma, kde se dělá vše. Certifikát ISU jsem si také udělala a je pravda, že na zaměstnavatele to zapůsobilo. Dostala se mi teď nabídka pracovat v jiné firmě zatím na dohodu, byylo by to celé účto včetně mezd. Pokud to budu časově zvládat, možná to zkusím. Jaký máte na toto názor? Vím, jsem hrozná, pořád se za něčím honím. Děkuji
  • Lucie, 5.10.2008

    Dany,
    asi se budete muset rozhodnout, co požadujete. Pokud pro někoho pracujete, on Vám přiděluje práci, kterou pro něj za jeho peníze vykonáváte. Pokud chcete, aby Vás někdo školil, protože se chcete osamostatnit, podnikate, pak to asi nepůjde za cizí peníze. Lucie
  • Jana, 8.10.2008

    Kdybych měla radit na základě svých zkušenností, musela bych Vám doporučit - vykašlete se na podnikání !! jsem účetní 10 let mám VŠ, účetnictvím jsem si začínala přivydělávat na MD na ŽL, brala jsem to jen jako dočasný způsob přivýdělku, naštěstí pár mých známých mi svěřilo své účto a na nich jsem se to naučila.Na MD jsem taky začala dělat certifikát při ISÚ. Díky obdrženému certifikátu se mi podařilo získat dobré místo v účetní firmě, kde jsem dělala účto mnoha firmám , absolvovala hodně školení a hodně se naučila. Teď pracuji v soukromé firmě, kde dělám celé účto , nemám nikoho nad sebou ani pod sebou, slušné peníze a jsem spokojená. V dnešní době se dá sehnat slušně placené místo účetní ale chce to opravdu znalosti a ideálně i znalost jazyků. Podnikání v tomto oboru má samozřejmě výhodu, že můžete pracovat doma, jste časově nezávislá, ale tohle jsem ocenila opravdu jen na MD, navíc je problém sehnat slušné klienty, takže radím držte se pracovního poměru, kde vás budou ochotni proškolovat a v případě nespokojenosti změňte zaměstnavatele, hodně štěstí !!!!!!!!

Chcete-li odpovídat v diskusi, musíte se nejprve přihlásit.