Otázka v diskusi:
Přijetí služby od ORD v jiném členském statě

Elena, 9.10.2012

Dobrý den,
Prosím o rádu. Od klienta plátce DPH jsem dostala faktury na přijaté služby od ORD v jiném členském státě, které by měly patřit do přiznání za druhé čtvrtletí 2012. Mohla bych je dat do třetího čtvrtletí nebo musím podat dodatečné daňové přiznání za druhé čtvrtletí 2012?
Děkuji mockrát za odpověď.

1 odpověd:

  • Redakční rada Metodických aktualit, 10.12.2012

    Povinnost přiznat daň při poskytnutí služby s místem plnění v tuzemsku osobou registrovanou k dani v jiném členském státě vzniká dle § 24 zákona o dani z přidané hodnoty ke dni uskutečnění zdanitelného plnění.

    Pokud povinnost přiznat daň vznikla ve II. čtvrtletí 2012, je správným postupem podat dodatečné daňové přiznání za II. čtvrtletí 2012.

    Pokud by přijetí služby bylo přiznáno až ve III. čtvrtletí 2012, potom lze využít § 104 zákona o dani z přidané hodnoty. Pokud plátce uvedl skutečnosti rozhodné pro stanovení daňové povinnosti v daňovém přiznání za jiné zdaňovací období, než do kterého příslušely, a nesnížil tím v tomto zdaňovacím období daňovou povinnost, správce daně daň za zdaňovací období, ve kterém měla být uplatněna, dodatečně nevyměří.

Chcete-li odpovídat v diskusi, musíte se nejprve přihlásit.