Otázka v diskusi:
přenesená DPH

Alena Jašková, 26.6.2012

Dobrý den,
prosím, poraďte, zda se přenesená DPH týká u firmy - FO, která vlastní specielní vozidlo a provádí čistění vozovek? Toto čistění provádí pro plátce (i neplátce) DPH, ale hlavně pro stavební firmy, které po podnikateli vyžadují fakturu s přenesenou DPH.
Děkuji Vám za odpověď

3 odpovědi:

  • Redakční rada Metodických aktualit, 10.8.2012

    Režim přenesení daňové povinnosti na příjemce plnění se podle § 92e zákona o dani z přidané hodnoty uplatní u stavebních prací zařazených v oddílech 41 až 43 klasifikace produkce CZ-CPA. Zametání a čištění ulic jsou činnosti klasifikačně zařazené v oddíle 81 klasifikace produkce CZ-CPA, a proto se u nich režim přenesení daňové povinnosti na příjemce plnění neuplatní. Pokud by se však jednalo o doplňkové plnění při výstavbě, rekonstrukci či stavebních opravách a údržbě silnic, režim přenesení daňové povinnosti na příjemce plnění by se uplatnil, protože výstavba, rekonstrukce, stavební oprava a údržba silnic je zařazena v číselném kódu 42.11 klasifikace produkce CZ-CPA.
  • Petr Šinagl - AAC&S s.r.o., 13.8.2012

    Jen pro doplnění srozumitelnosti - \"doplňkovost činnosti\" se samozřejmě posuzuje u toho, kdo jí poskytuje (vaše FO) a nikoli toho, kdo jí přijímá (stavební firma, která si vás najala na čištění). - - - Takže pokud pouze čistíte vozovku, nejedná se o plnění spadající do režimu přenesené daňové povinnosti. Ale pokud byste dodávali stavební práce ve kterých by čištění vozovky bylo jen nějakou technologickou/organizační/doplňkovou částí, pak by celek včetně čištění v režimu přenesené daňové povinnosti už byl - to nejspíš mate vašeho zákazníka (stavební firmu), neb on celou práci včetně vaší subdodávky svým zákazníkům (plátcům DPH) už musí fakrurovat s přenesením daňové povinnosti.
  • longstarr, 26.6.2012

    Mělo by být CZ-CPA 81.29.12

Chcete-li odpovídat v diskusi, musíte se nejprve přihlásit.