Otázka v diskusi:
daň z příjmů

Lucie, 1.4.2008

Dobrý den, potřebovala bych poradit d sani z příjmů u občanského sdružení. někde na internetu jsem četla, že ho snad ani nemusím podávat, pokud nemám příjmy (jen příjmy osvobozené od daně). To je můj případ, mám celkem 5 dokladů, příjmy 3 doklady 2x dar a 1x dotace, jinak výdaje. A teď nevím, zda tu daň jo nebo nemusím, mám strach, že tam nasázím víc chyb, jak mám dokladů. :-)

2 odpovědi:

  • Jana, 12.4.2008

    Dle §38m odst. 8 zákona o daních z příjmů:
    Povinnost podat daňové přiznání k dani z příjmů právnických osob nemá poplatník uvedený v §18 odst. 3 ("neziskovka"), pokud nemá příjmy, které jsou předmětem daně, nebo má pouze příjmy od daně osvobozené (§19)...

    Doporučuje se napsat FÚ dopis, že není povinnost podat daňové přiznání.
  • Jarmila, 3.4.2008

    :-E No, ono se dost těžko odpoví bez znalosti konkrétní situace - obecně podle § 40 zákona o správě daní a poplatků daňové přiznání nebo hlášení je povinen podat každý, komu vzniká v souladu se zákonem o správě daní a poplatků nebo zvláštním předpisem (především zákon o daních z příjmů) tato povinnost, nebo ten, koho k tomu správce daně vyzve. Z dotazu lze dovozovat, že daňová povinnost by mohla být nula, ale není zřejmé, zda proto, že budou např. uplatněny položky snižující základ daně (viz zejména § 20 zákona o daních z příjmů). J.

Chcete-li odpovídat v diskusi, musíte se nejprve přihlásit.