Vícedenní školení v Mikulově

7. 12. 2019

Ve dnech 5. – 7. prosince 2019 proběhlo vícedenní školení Institutu certifikace Svazu účetních v Mikulově ve velmi příjemném prostředí hotelu Volarik.

Ve čtvrtek se odbornému programu věnoval pan Ing. Igor Pantůček a celý den byl ve znamení daně z přidané hodnoty. Po výklady významné novely došlo i na aktuálním judikaturu. Ve čtvrtek převzal celodenní štafetu Mgr. Vít Křivánek a prošel s účastníky připravovanou novelu daňového řádu a odpoledne přidal okruhy problémových oblastí ve správě daní. Ještě v sobotu dopoledne stále bylo dost sil a o obornou část se postaral Ing. Jiří Klíma s daní z příjmů. Novela tady sice významná nebyla, ale stále je co řešit a upozorňovat na co si dát pozor. Prostor byl dán i dotazům účastník, takže každý se dozvěděl, to se dozvědět potřeboval. Všichni lektoři jsou daňoví poradci, tak nás naučili, jak věci mají být správně a současně i to, kde si můžeme dovolit neustoupit „silnějšímu“ a jak účinně hájit práva plátců a poplatníků daní.

Vícedenní akce ale nejsou jen o učení. Večery jsme mohli věnovat třeba masážím či saunování v příjemném hotelovém wellness. Pro ty, co se po celodenním vstřebávání nových informací nelekli mrazu, byla jeden večer připravena procházka Mikulovem s odborným výkladem. S výtečným svařákem bylo hned tepleji, a tak jsme si užili vánočně vyzdobené centrum města, osvětlený zámek i slavný mikulovský obří sud v zámeckém sklepení. Následné degustace jihomoravského vína jsme se zúčastnili opět všichni. I zde nás čekal příjemný a zajímavý výklad someliéra nejen k ochutnávaným vzorkům. Pak jsme si již mohli objednat to víno, které komu nejvíce chutnalo, a při něm si příjemně posedět a popovídat s kolegy.

Krátce shrneme - výborný program, skvělá organizace, příjemný hotel a přátelská profesní atmosféra. Těšíme se na setkání třeba právě s Vámi na některé z našich dalších akcí!