Účast na výročním semináři VŠE Praha – 30 let od zahájení daňových reforem

28. 11. 2019

Dne 28. 11. 2019 jsme se na pozvání partnerské Vysoké školy ekonomické mohli zúčastnit setkání, které v rámci akcí k výročí 30 let demokracie v České republice zavzpomínalo na největší daňové reformy v novodobé historii České republiky. Zavzpomínal bývalý ministr financí pan Ivan Kočárník, jeden z hlavních tvůrců daňové reformy, bývalý ministr financí a první náměstek ministra financí Jan Klak, dlouholetý vedoucí pracovník daňové správy Václav Boněk, první prezident Komory daňových poradců Zdeněk Sadovský, ředitelé odboru Finanční politiky MF ČR  Pavel Štěpánek, Milena Horčicová a Drahomíra Vašková a děkan Fakulty financí a účetnictví VŠE Ladislav Mejzlík. 

Kromě pamětníků se zúčastnili zástupci ekonomických fakult dalších českých i moravských vysokých škol, Komory daňových poradců, Ministerstva financí, daňové správy a zástupců významných poradenských společností. Svaz účetních České republiky reprezentovala prezidentka Magdalena Králová a členka metodické rady Dana Vanke.

Z historie se můžeme poučit. Setkání tak bylo přínosné nejen jako exkurs do historie a neformální blok příjemným společenským setkáním, ale též inspirací pro budoucnost.