Tisková zpráva MF ČR: Více času pro plošný reverse charge a užší provázanost daní s účetnictvím, žádají podnikatelé a odborníci

6. 12. 2019

Česká republika bude usilovat o prodloužení platnosti výjimky, během níž by bylo možné využívat všeobecný mechanismus přenesení daňové povinnosti u daně z přidané hodnoty. Na Ministerstvem financí svolaném jednání se na tom dohodla ministryně financí Alena Schillerová se zástupci podnikatelských svazů a asociací i odborné veřejnosti.

Jednání se za podnikatelskou veřejnost zúčastnili zástupci Hospodářská komora České republiky, Svaz průmyslu a dopravy ČR, Komora daňových poradců ČR a Svaz účetních České republiky.

Za Svaz účetních ČR se jednání zúčastnili Dana Vanke a Miloslav Hejret.

Zdroj: www.mfcr.cz