Svaz účetních ČR na jednání u ministryně financí

2. 12. 2019

Dnes se na Ministerstvu financí konalo konzultační jednání, jehož tématy byla rekodifikace právní úpravy příjmových daní a zavedení dočasné výjimky plošného mechanismu reverse charge. Jednání proběhlo za účasti ministryně financí Aleny Schillerové, náměstka pro daně Stanislava Kouby a náměstka pro finanční řízení a audit Tomáše Vyhnánka, jakož i zástupců Generálního finančního ředitelství.

Odbornou veřejnost reprezentoval Svaz průmyslu a dopravy ČR, Vysoká škola ekonomická – Fakulta financí a účetnictví, Hospodářská komora ČR, Komora daňových poradců ČR a Svaz účetních České republiky. Svaz účetních ČR na jednání zastupoval viceprezident Miloslav Hejret a členka metodické rady Dana Vanke. O výsledcích jednání Vás budeme brzo informovat.