Spolupodílíme se na zavádění mezinárodních účetních standardů do české praxe

30. 11. 2020

Mezinárodní účetní standardy (IFRS) pronikají stále více do českého účetnictví, a to nejen ovlivňováním naší právní úpravy, ale i přímo. S ještě větším průnikem počítá nová účetní legislativa. Historicky je u nás ale výsledek hospodaření zjištění z účetnictví východiskem pro určení základu daně z příjmů. Při Ministerstvu financí proto vznikla pracovní skupina, jejímž cílem je se transformací výsledku hospodaření zjištěného právě dle IFRS na český základ daně zabývat.

Díky nastavené spolupráci s Ministerstvem financí jsme rádi navrhli do této pracovní skupina též účetního odborníka. Spojili jsme tentokrát síly s partnerskou Asociací certifikovaných účetních (ACCA) a jako společného zástupce ACCA a Svazu účetních České republiky vyslali do tohoto odborného poradního orgánu paní Ing. Marii Velflovou.

Děkujeme za reprezentaci účetní profese a již nyní jsou odborné orgány Svazu účetních ČR připraveny nejen sdílet výstupy ministerské pracovní skupiny, ale též být nápomocny konzultacemi a připomínkováním materiálů.