Slavíme Mezinárodní den účetních

10. 11. 2020

Profesionální účetní na celém světě spojuje právě dnešní den. 10. listopadu se slaví Mezinárodní den účetních. Jeho vznik je spjat s osobností františkánského mnicha Luca Pacioliho, který byl autorem první učebnice moderního účetnictví. Traktát „Particularis de computis et scriptus“ pojednávající o účetnictví byl součástí jeho matematické učebnice „Summa de arithmetica, geometria, proportii et proporcionalita“, která byla vytištěna 10. listopadu 1494 v Benátkách.

Všem účetním přejeme vše nejlepší, hodně úspěchů i spokojených klientů.

Budeme rádi, pokud Svaz účetních České republiky bude i Vaším partnerem a pomocníkem v profesních záležitostech. Svůj svátek můžete oslavit společně s námi, stačí si vybrat z výhodných nabídek našich produktů - odborné časopisy, (on-line) portály Daně pro lidiMzdy pro lidi.