Mezinárodní konference o veřejném sektoru v Praze

1. 3. 2019

Ve dnech 28. února – 1. března 2019 proběhl v Praze 9. ročník Mezinárodní konference o veřejném sektoru na téma udržitelnost financování veřejného sektoru. Konferenci organizovala Asociace certifikovaných účetních (Association of Chartered Certified Accountants, ACCA) ve spolupráci s Komorou auditorů České republiky.

Na programu konference, která se uskutečnila v hotelu Marriott Praha, byly tyto body:
- finančně udržitelné metody financování infrastruktury včetně představení nové stěžejní zprávy o překlenutí nedostatku financí v oblasti infrastruktury,
- úloha účetních při řešení podvodů, korupce a závažného organizovaného zločinu,
- inovace ve veřejném sektoru v digitální době,
- talent a sociální mobilita ve veřejném sektoru,
- úloha nejvyšších kontrolních institucí při zajišťování udržitelného veřejného sektoru,
- finanční výkaznictví, řízení veřejných financí a implementace mezinárodních standardů.

Za Svaz účetních České republiky se konference zúčastnili prezidentka Mgr. Ing. Magdaléna Králová, viceprezident Martin Petr a místopředsedkyně disciplinární komise Komory certifikovaných účetních Ing. Bohuslava Jiránková.

Jsme velmi rádi, že jsme se i my, jakožto zástupci účetní profese v ČR, mohli zúčastnit a inspirovat se celou řadou zkušeností našich zahraničních kolegů. Velmi si vážíme i osobního setkání s paní Helen Brand, Chief Executive ACCA. Děkujeme za pozvání!

Fotogalerii z akce naleznete zde.