Dotazník k diplomové práci s názvem "Vývoj externího auditu z pohledu auditorů a jejich klientů"

13. 11. 2022

Vážení kolegové,

dovolujeme si Vás tímto požádat  o vyplnění anonymního dotazníku k diplomové práci s názvem "Vývoj externího auditu z pohledu auditorů a jejich klientů" - viz níže.

Cílem diplomové práce studentky 5. ročníku Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně je zjistit, zda účetní jednotky v ČR rozumí smyslu a cíli externího auditu a činnosti statutárního auditora. Tento fenomén, který ověřuje oblast znalostí uživatelů účetních závěrek o externím auditu, se v odborné literatuře označuje názvem "Audit expectation gap" (zkráceně AEG). Předmětem zkoumání je skutečnost, že klienti auditorských společností mohou mít mylné představy o externím auditu a o náplni práce auditora, než jaké ve skutečnosti externí auditor vykonává. Úroveň AEG u českých účetních jednotek bude posuzována na základě dat získaných z následujícího dotazníku.

Vyplnění dotazníku Vám zabere zhruba 10 minut. Veškeré odpovědi jsou anonymní a v agregované podobě slouží pouze pro účely vypracování diplomové práce.

Dotazník naleznete zde

Děkujeme všem za spolupráci - Svaz účetních ČR