Celostátní konference: Top Finance Forum

6. 11. 2019

Podzim vždy probíhá ve znamení očekávaných daňových změn a i proto se společnost Seminaria rozhodla uspořádat ve středu, 20. 11. 2019 v Praze celostátní konferenci na téma Top Finance Forum se zástupci Velké čtyřky. Partnery akce jsou Komora daňových poradců a Svaz účetních ČR.

Na odborné akci mimo jiné vystoupí Tereza Tomanová, manažerka daňového oddělení společnosti Deloitte, Jana Fuksová z KPMG, která se zaměřuje na poradenství v daňových sporech a zastupování v rámci daňových kontrol, a Michal Jelínek, jenž se v rámci svého příspěvku zaměří na aktualizaci směrnice OECD a nový pokyn DFŘ D-34.

Bez dobré znalosti či kvalifikovaného odhadu finančních a daňových novinek a povinností se neobejde žádná úspěšná firma. Ministerstvo financí plánuje od ledna 2020 změny daňových zákonů v čele se zákonem o DPH, dani z příjmu či digitální daní. Očekává se také podstatná novela daňového řádu.

Nejzásadnější novinkou je zavedení Quick Fixes neboli režimu zdanění konsignačních skladů, který se zavádí pro celou EU bez rozdílu a pravidla pro přidělení přepravy k dodání zboží v rámci řetězce v několika dodávkách mimo hranice státu. Na konferenci bude k dispozici detailní přehled změn a plánovaných daňových projektů, tak jak je připravuje vláda.

V oblasti transferových cen se dějí novinky zejména kolem Směrnice OECD. Finanční správa na ni reaguje pokynem GFŘ D-34, jenž přináší detailnější pohled na srovnávací analýzu. Součástí je také funkční analýza a přístup k užití nehmotného majetku ve skupinách podniků.

Konference Top Finance Forum je určena ředitelům a jednatelům firem a dalším statutárním zástupcům firem, finančním ředitelům, účetním, daňovým poradcům a auditorům.

Další informace o konferenci naleznete na našich webových stránkách www.seminaria.cz

Originál tiskové zprávy zde