Čaj o páté s náměstkem ministryně financí

20. 2. 2020

Ve čtvrtek 20. února 2020 se uskutečnil historicky první Čaj o poté, pořádaný společně Svazem účetních ČR a Institutem certifikace Svazu účetních. Setkání se uskutečnilo téměř „doma“ ve vyhlášené Erhartově cukrárně, a to přímo v domě, kde Svaz účetních ČR a Institut certifikace Svazu účetních sídlí.

Čestným hostem byl náměstek ministryně financí Mgr. Ing. Stanislav Kouba. Promluvil k nám o důvodech změny, proč se regulace účetnictví dostala v organizační struktuře do sekce daní, ale i o okruzích kde to může být právě účetnictví, které bude ovlivňovat zdanění a ne naopak. Pobavili jsme se i o harmonogramu prací na nové účetní legislativě. Pan náměstek ocenil aktivitu účetní profese a spolupráci se Svazem účetních ČR v rámci připomínkových řízení. Ve volné diskusi už jsme se věnovali i neziskovému sektoru a aktuální problematice zdanění.

Pokud shrneme - skvělý čaj či káva, výtečné zákusky, vážený a milý host a přátelská profesní atmosféra. Už nyní se těšíme nejen na další čaj a dalšího zajímavého hosta, ale i další setkávání a spolupráci s Ministerstvem finanční ČR, jehož je Svaz účetních ČR už 50 let partnerem.